Zóna 51

Area 51 (dosl. Oblasť 51), známa aj ako Dreamland, Watertown, The Ranch, Paradise Ranch, The Farm, The Box, Groom Lake a The Directorate for Development Plans Area je odľahlý úsek zeme na dne vyschnutého jazera na juhu Nevady, ktorý je vo vlastníctve vlády Spojených štátov, a na ktorom sa nachádza vojenské letisko, pravdepodobne používané na tajný vývoj a testovanie prototypov nových vojenských lietadiel. Na letisku prebiehal vývoj mnohých prísne utajovaných strojov ako Lockheed U-2 alebo Lockheed SR-71 Blackbird.

Býva obľúbeným predmetom mnohých konšpiračných teórií o UFO.

Poloha

Satelitná fotografia oblasti

Area 51 sa nachádza medzi regiónom Yucca Flats a Nevada Test Site (NTS) – územím kde sa testujú nukleárne zbrane Amerického úradu jadrovej energie. Jadrový sklad Yucca Mountain je asi 64 kilometrov juhozápadne od Groom Lake.
Oblasť je pripojená k sieti ciest NTS vedúcimi na severozápad do Mercury a na juh do Yucca Flats. Severovýchodne od jezera vedie cesta Groom Lake, ktorá bola skôr využívaná ako prístupová cesta k baniam v nížine Groom. Po celej jej šírke sa nachádza niekoľko kontrolných stanovíšť, oblasť v nížine však leží východnejšie a preto sú neoprávnení návštevníci, ktorí po ceste Groom Lake cestujú, spozorovaní obvykle jednotkami v horách ešte niekoľko kilometrov pred kontrolnými stanicami. Potom, čo cesta opustí zakázanú oblasť (radu varovných značiek typu Photography is prohibited – Fotografovanie zakázané, poprípade Use of deadly force is authorized – Použitie smrtiacej sily povolené), klesá východne do oblasti Tikaboo Valley a potom sa napojuje na Nevada State Route 375.

Jazero Groom

Jazero Groom tvorí severnú hranicu oblasti a patrí svojou celou rozlohou do územia oblasti. Prechádza do neho pristávacia dráha a aj jeho plocha je monitorovaná. Jazero využívali pre bombardovacie a delostrelecké skúšky počas 2. Svetovej vojny, následne sa na dlhší čas základňa nepoužívala. Opätovné spustenie výzkumu a využitie základne odštartovala nová kauza, nutnosť vyvýjať nové zbrane vo vzduch dieľňami Lockhead´s Skunk a začalo sa testovanie slávneho špionážneho lietadla U-2. Miesto bolo výhodné preto, že nikde na širokom okolí neboli žiadne zvedavé oči, odľahlosť miesta zabezpečila aj čo najmenšiu publicitu akéhokoľvek jednania a činov.

UFO a konšpiračné teórie

Pre svoju tajomnú povahu, nepochybnú spojitosť s tajným leteckým výskumom a sériu neobvyklých úkazov sa Area 51 stala jednou z významných lokalít dohadov o UFO a rôznych konšpiračných teórií. K neobvyklým aktivitám pripisovaným základni v Area 51 patrí:

Varovné tabule s ktorými sa môžete stretnúť v sektore
 • Skladovanie, testovanie a spätné inžinierstvo mimozemských plavidiel (vrátane materiálov údajne zachránených v Roswelli), štúdium bytostí pochádzajúcich z týchto lodí (živých aj mŕtvych) a výroba leteckých strojov založených na báze mimozemských technológií
 • Stretnutia či komunikácia s mimozemšťanmi
 • Vývoj zbraní na báze neobvyklých energií (na použitie v Systéme strategickej obrany SDI alebo na kontrolu zbrojenia)
 • Vývoj technológií určených na cestovanie v čase
 • Činnosti spojené s údajnou tajnou celosvetovou vládou

Dokumentárny film  na zhliadnutie

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wspEr5pMWhQ[/youtube]

10436 ľudí si prečítalo tento článok 14 ľudí práve dnes • Redakcia
    Redakcia
  Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
  Translate »