Zistili sme čo ukrýva 1000-ročná socha Budhu vo svojom vnútri!

Určite všetci z nás poznajú tajomnú relikviu podobizne Budhu – zakladateľa jedného z troch najrozšírenejších náboženstiev sveta – budhizmu. To čo socha odhalila holandským vedcom doslova vyrazilo dych!

Budha-mumia

Tímu holandských vedcov sa pri štúdii sochy Budhu  (623 pred Kr.Kapilavastu - † 543 pred Kr. alebo * asi 563 pred Kr. - † 483 pred Kr.) * zdroj pomocou CT prístroja a endoskopického vyšetrenia podarilo odhaliť neuveriteľný objav. Vo vnútri sochy sa ukrývali po dlhé tisícročie mumifikované pozostatky doposiaľ neidentifikovaného tela. Podľa vedcov by sa mohlo jednať o pozostatky budhistického mnícha.

Archeológovia neskrývajú nadšenie a tvrdia, že by sa mohlo jednať o čínskeho budhistického majstra známeho pod menom Liuquan. Schránka tiež obsahovala aj malý kus papyrusu, v ktorom je napísané, že vnútorné orgány boli odňaté pred uložením tela do  „sochy“.

CT vyšetrenie a endoskopiu realizovali spoločne Múzeum Drents a Medicínske centrum Meander v meste Amersfoort. Sochu Budhu možno v súčasnosti *pozn. obdivovať maďarskom Prírodovedecko-historickom múzeu až do mája.

11145 ľudí si prečítalo tento článok 1 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »