Záhadné objekty na Marse!

Najnovší objav vesmírnej sondy Opportunity Rover, ktorá skúma povrch planéty Mars zaujal nielen fanúšikov konšpiračných teórii ale aj vedcov z NASA.

NASA_Mars_Rover

Opportunity Rover

Vedci nevedia čo si majú myslieť o záhadnom objekte, ktorý zaznamenala kamera vesmírnej sondy. Experti majú plné ruky práce s dokazovaním a zisťovaním pôvodu neznámeho telesa.

mars-mystery

Predtým – Potom

1. snímok bol zachytený 26.12.2013 a druhý 8.1.2014, v tom čase Opportunity Rover nevykonal žiadny manéver ani pohyb. Odfotografované teleso je po okrajoch biele a na kraji má tmavo červené škvrny. Veľkosť by sme mohli prirovnať k tenisovej loptičke.

Steven W. Squyres povedal, že má dve teórie, ako sa mohlo teleso dostať na miesto, s ktorého sa po celú dobu sonda nepohla. Prvá teória predpokladá, že v okolí sondy je kráter, ktorý spôsobil drobný meteor a zachytené teleso by mohol byť jeho úlomok. Druhá teória hovorí, že by sa mohlo jednať o kus vymrštený kolesami sondy.

„Išli sme asi meter alebo dva od tohto miesta a myslím, že najlepším vysvetlením je, že koleso vozidla nejakým spôsobom vytlačilo z pôdy niečo neznáme,“

Prípad sa stal ešte zaujímavejším po získaní prvých údajov o jeho zložení.

„Teleso obsahuje veľmi veľké množstvo síry a horčíka, dva krát väčšie množstvo mangánu aké kedy objavili v čomkoľvek na Marse,“ povedal Squyres.
„Nikto nevie čo to môže byť dokonca ani tí najmúdrejší,“

Sonda Opportunity sa pohybuje rýchlosťou 0,05 mil/hod. a do Januára 2014 prešla 38 km. Veľmi sa tešíme aké zaujímavosti nám prinesie v budúcnosti.

10906 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »