Vydavateľstvo IKAR predstavuje novú knihu Piate Evanjelium!

Piate Evanjelium, napínavá knižná novinka o evanjeliu Diatessaron

large-piate_evanjeliumZáhad spojených s kresťanstvom a jeho históriou je mnoho. Nachádzame ich v celej Biblii, no zároveň ich neraz potvrdzujú, či naopak vyvracajú vedecké dôkazy a poznania. Jedna z oblastí, ktorá sa dočkala mnohých konšpirácií aj dohadov, sú evanjeliá. Podľa zaužívanej mienky mnohých portálov a magazínov venujúcich sa fantasy a záhadám bolo evanjelií oveľa viac. Svedčia o tom známe informácie vo vedeckých kruhoch dokazujúce, že si tvorcovia Nového zákona zobrali pod drobnohľad len štyri z viacerých evanjelií, ktoré boli presne podľa potrieb. Čo sa však nachádza v tých zvyšných, ktoré zostali bokom mimo pozornosť zostavovateľov Nového zákona?

Dohady okolo piateho, šiesteho, či ďalších evanjelií neraz inšpirovali aj literárnych tvorcov k napísaniu románov plných záhad a tajomna. Na konci leta 2015 sa na pultoch kníhkupectiev objavil Piate evanjelium od amerického spisovateľa Iana Caldwella, ktoré vyvolalo mierny rozruch medzi nadšencami pre tematiku záhad, kresťanstva a tajomných sprisahaní. Historické prevratné objavy predsa vždy ľudí fascinujú, o to viac, ak im rozumejú.

Z deja románu

Príbeh knižnej novinky zamotá záhadná vražda kurátora výstavy, ktorá sa vo Vatikáne pripravovala už o týždeň. Asi len málokto vedel niečo o tom, čo sa bude vystavovať. Jedným z podozrivých je Simon, schopný a uznávaný kňaz, ktorý mŕtveho kurátora našiel ako prvý. Napriek tomu, že voči nemu nenachádzajú dôkazy ani cirkev a ani polícia, postavia sa proti nemu niektorí kňazi, ktorí ho chcú exkomunikovať. To odštartuje pátranie jeho brata Alexa po dôkazoch, ale zároveň aj pátranie po dôvodoch podivného vlámania do jeho bytu. Brata, ktorý je tiež kňaz, no na rozdiel od Simona je zástupcom grékokatolíckej cirkvi po vzore svojho milovaného otca.

Dej knihy odhaľuje a priblíži každému čitateľovi bez rozdielu miery záujmu o kresťanstvo a cirkev niekoľko podstatných historických udalostí, objavov, ale aj reálnych udalostí. Pomocou piateho evanjelia, ktoré sa spomína pod názvom Diatessaron obsahujúce tajomstvo najškandalóznejšej svätej relikvie kresťanskej cirkvi, vysvetľuje pravé dôvody rozdelenia cirkvi na východný a západný obrat. Spomína turínske plátno aj zákulisie z Vatikánu rovnako ako možnú mentalitu správy Vatikánu samotného, ktorá mnohé problémy rieši podľa svojich pravidiel.

Video trailer

Ideálny čitateľ si pokojne aj ty

Ideálne čítanie pre fanúšikov literatúry plnej záhad, krimi a tiež románov pripomínajúcich tak trochu aj tvorbu úspešného Daniela Browna. Aj ten neraz načrel do Vatikánu a jeho tajomstiev, priblížil ich v príbehoch, kde je niekedy ťažké pochopiť, že ide len o fikciu. Ian Caldwell pripravil román, ktorý nie je náročný na čítanie a nevyžaduje si ďalšiu sprievodnú literatúru na vysvetlenie názvov, pojmov a činností. Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, v predaji aj v internetovom kníhkupectve Bux.sk  alebo ju získajte zadarmo v našej súťaži.

DARK ELF-FRANKENSTEYN

9660 ľudí si prečítalo tento článok 4 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »