Tri gestá, ktoré často používame, aj keď nevieme prečo

cfc5f7a07c_10834574_o2

fantasia-earth.blog.cz

Radšej zaklopem na drevo
Poznáte to. Niečo sa vám darí, chcete sa pochváliť, ale zároveň to nechcete zakríknuť. Preto radšej symbolicky zaklopete na niečo drevené. Viete ale, že tým voláte o pomoc stromových duchov? Zvyk vznikol u starých Grékov a Keltov, ktorí verili, že sa v stromoch skrývajú duchovia, ktorí vedia plniť želania. Poklopaním na drevo (ak nebol po ruke žiadny strom) ich tak prosili o pomoc.

Pripime si na zdravie
Bez tradičného „štrngnutia“ si dnes nevieme predstaviť ani len menšie posedenie pri pive. Zásadou je hlavne dodržiavať očný kontakt a nerozbiť pohár. Ale prečo to vôbec robíme? Tento zvyk má svoje korene už v stredoveku. V tomto období nebolo nič neobvyklé, keď vám niekto nalial jed do nápoja. Preto sa v Európe vyvinul zvyk, kedy všetci prítomní priblížili k sebe čaše a s poriadnym buchnutím odliali trochu zo svojho, do iného. Hoci značne narozlievali, ich nápoje sa tak premiešali a mali istotu, že sa medzi nimi nenachádza žiadny travič. Dnes už síce „neťukáme“ pohármi tak silno, že sa z nich vylieva obsah ale symbolické pozeranie do očí dodržiavame dodnes.

hith-handshake-lee-grant-E

history.com

Podávanie rúk
Podávanie rúk sa stalo dôležitou súčasťou nášho pracovného a súkromného života. Ruky si podávame na znamenie dohody, len tak pri stretnutí, alebo keď spoznávame nového človeka. V súčasnosti navyše poznáme rôzne teórie o podávaní rúk, ktoré nám majú hneď pri prvom kontakte povedať niečo o človeku, ktorý stojí pred nami. Ako to však vôbec vzniklo? Samozrejme, v minulosti mali pre podávanie rúk pádne dôvody. Keď ste niekomu podali ruku, mohol dobre vidieť, že v nej neskrývate žiadnu zbraň a vaše úmysly nie sú nekalé.

9983 ľudí si prečítalo tento článok 21 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »