Thurstonský lávový tunel

Tento prírodný skvost sa nachádza približne 800 metrov od   Kilauea Iki  v pralese na Hawaii. Počas prechádzania panenským kúskom zeme natrafíte na mnoho exotickej flóry a fauny. Tento lávový tunel bol objavený v roku 1913 hawaiským politikom Lorrinom Thurstonom, ktorý vydával miestné noviny. V tejto dobe bol lávový tunel pokrytý lávovými kvaplami, ale tie čoskoro zmizli a skončili ako suveníry v rukách turistov.

Ľudia sa domnievajú, že ešte len pred sto rokmi týmto tunelom pretekalo mnoho lávy a že láva v súčastnosti preteká cez Pu’u O’o do oceánu v labyrinte lávových tunelov, ktorých je v útrobách zeme mnoho.
Adresa: Thurston Lava Tube, Hawaii Volcanoes National Park, Hawaii, Havaj 96778, Spojené štáty americké10539 ľudí si prečítalo tento článok 2 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »