Tajomstvo večného svetla

Artefakty z dávných časov môžeme rozdeliť na tie, z ktorých sa zachovali aspoň nejaké dôkazy, a na tie, o ktorých máme informácie iba z obdobných spisov a legiend. Večný oheň, ktorým si údajne svietili naši antickí predkovia, patrí do druhej kategórie. Dodnes sa vedú spory o to, či skutočne existoval a ako fungoval. Naozaj išlo o najúžasnejší vynález staroveku?

Pozostatky cesty Via Appia – najdôležitejšiej Rímskej cesty neďaleko talianského Ríma – sú rušné ako už dlho nie. Pred jedným zo vchodov do rozsiahlých katakomb postávajú nervózni robotníci, ktorí majú v službách cirkvi preskúmať tamojšie prastaré hrobky. Ale ich odkrývanie muselo byť pozastavené, kvôli nálezu podivnej hrobky hlboko pod povrchom. Konečne prichádza delegácia z Ríma. Jeden z kňazov vydává rozkaz a potom vchádza do podzemnej krypty, kde ho čaká veľké prekvapenie! Neuveriteľne zachovalé telo ženy ležiacej v sarkofágu s podivnou kvapalinou vedľa seba. Po jeho stranách objevitelia nachádzajú dvojicu zvláštnych lámp, o ktorých robotníci tvrdili, že zhasly v okamihu, kedy bola krypta otvorená. Skutečne v nich horelo večné svetlo?

Lampy svietiace celé storočia!

Zvesti o podivnom náleze, urobenom zrejme v roku 1485, sa rýchlo rozšírili všade do sveta. Podľa bádateľov, ktorí sa prípadom zaoberali, v hrobke zrejme ležala dcéra rímskeho hovorcu, štátnika a filozofa Marka Tulia Cicera (106-43 pnl.). Zaujímavá je nielen metóda mumifikácie, ale najmä akési žiarovky s nevyčerpateľnou energiou, ktoré vraj osvetľovali jej hrobku po dobu neuveriteľných 1500 rokov! Je to dôkaz, že antické národy poznali mnoho vyspelých technológií, ktoré sa do dnešných čias nepodarilo zachovať. Nejedná sa totiž o jediný príbeh o večnom svetle. Zmienky o lampách, ktoré vydržia horieť nekonečné dlho nájdeme v mnohých starovekých kultúrach – v Egypte, Grécku, Izraeli a v neposlednom rade v Ríme, kde podľa záhadológov večné svetlo vzniklo a existuje dodnes.

Christian Rosenkreuz

Údajne vlastnil jednu s týchto lámp aj alchymista Christian Rosenkreuz.

Našli sa aj v Británii

Podľa povestí osvietlovali večné ohne mnoho rímskych chrámov. Jeden taký večný oheň sa mal nachádzať aj v chráme Tempio di Vesta v Ríme. Ďalšia taká lampa sa údajne nachádza v hrobke Evanderovho syna Pallasa alebo aj v chráme Jupitera. Historici z celého sveta potvrdzujú, že večný oheň aspoň v antickej mytológii skutočne nájdeme ako symbol ochrany a nesmrteľnosti. Množstvo zmienok v neskorom stredoveku naznačuje, že by za všetkým nemuseli byť len povesti. Okrem nálezu pod cestou Via Appia boli ďalšie stredoveké nálezy hlásené aj zo Sýrie alebo z anglického Yorkshire. Objavili snáď dávne civilizácie tajomstvo nevyčerpateľnej energie?

Čo by sa za večným lampami moholo skrývať, nie je vôbec jasné. Niektorí ľudia špekulujú, že mohlo ísť o nejaký spôsob využívania elektrickej energie, prípadne o neustále

sa nabíjajúce batérie poháňajúce jednoduché žiarovky. Aj v niektorých egyptských chrámoch
môžme nájsť obrázky zariadení, ktoré pripomínajú žiarovky poháňané elektrickou energiou.
Takúto technológiu možno antické národy zdedili po svojich predchodcoch. Tí ju mohli získať aj od návštevníkov z kozmu. Čo je na tom pravdy, by sme zrejme zistil len z nejakej dochovanej lampe,  ktorú by sme museli podrobnejšie preskúmať. A keďže sa oficiálne o žiadnej nevie, i keď konšpirátori špekulujú, že by poslednú z nich mohli vlastniť príslušníci tajných radov a cirkví. Okrem toho podľa legendy svietili večné lampy na dverách domov starých židovských rabínov alebo aj v hrobe bájneho alchymistu Christiana Rosenzkreuza, zakladateľa presláveného tajného rádu Rozenkruciánov z konca 14. storočia. Môžu poznať tajomstvo večného svetla aj ich následníci?

207572 ľudí si prečítalo tento článok 61 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »