Tajomstvo mimozemskej „hudby“ Apolla 10 vyriešené

Posádka misie Apollo 10 počas preletu okolo  odvrátenej strany Mesiaca zachytila cez palubnú vysielačku záhadné zvuky, ktoré si nikto na palube nevedel vysvetliť. Po štyridsiatich šiestich rokoch NASA odhaľuje tajomstvo onej nahrávky. O čo v skutočnosti išlo ?

3169BAE100000578-3456741-image-a-38_1456036504577

Anomália, ktorá vydesila celú posádku misie Apolla 10 sa odohrala dva mesiace predtým, ako Neil Armstrong s tímom astronautov misie Apollo 11 pristál na Mesiaci. Posádka misie Apollo 10 počula zdanlivo mimozemské zvuky vo svojich vysielačkách počas preletu okolo odvrátenej strany Mesiaca, ktoré nemohli pochádzať z planéty Zem nakoľko to nebolo v tej dobe technicky možné. Totiž pozemský rádiový signál vysielaný z riadiaceho strediska NASA nebol schopný dosiahnuť takúto vzdialenosť.

Hlavná posádka Apollo 10: Zľava pilot lunárneho modulu Eugene A. Cernan, veliteľ Thomas Stafford a  pilot modulu John W. Young.

Hlavná posádka misie Apollo 10: Zľava hlavný pilot lunárneho modulu Eugene A. Cernan, veliteľ Thomas Stafford a pilot modulu John W. Young.

„Počuli ste to? Ten pískajúci zvuk? Whoooooo!“ pýtal sa vystrašený astronaut na čo mu ďalší astronaut odpovedal: „Znie to ako nejaká hudba z vesmíru, zvláštne“. Jeho kolega súhlasne odpovedal: „Áno, určite je to divná hudba…“. Séria zvláštnych zvukov trvala približne jednu hodinu. Thomas Stafford, John Young a Eugene Cernan si neboli istí ich pôvodom a nahrávka napokon na desaťročia zmizla v archívoch amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA).Prepis rozhovorov na palube Apolla 10 objavili v archívoch už v roku 2008, ale záhadne zvuky, ktoré vystrašili posádku objavili až nedávno. Zo záznamu je zrejmé, že posádka uvažovala o zatajení týchto skutočností pred vedením misie, zo strachu o svoje účinkovanie v ďalších misiách programu Apollo.

Podľa najnovších zistení sa nejednalo o žiadne mimozemské zvuky, ale jednalo sa len o interferencie medzi dvomi rádiami riadiaceho a lunárneho modulu, s ktorých vzišli tieto hvízdavé zvuky. V prípravných prácach pre nasledujúcu misiu Apollo 11 boli astronauti vopred informovaný a možnom výskyte týchto záhadných zvukov, ktoré by mohli vystrašiť posádku.

Samotné nahrávky NASA zverejnila dávnejšie  v roku 2012, sociálne siete a ostatné média si ich všimli až teraz. Dôvodom je prichádzajúca televízna séria NASA’s Unexplained Files, pričom jej trailer zobrazuje práve tieto údajné zvukové anomálie.

NASA’s Unexplained Files trailer


38076 ľudí si prečítalo tento článok 12 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »