Tajomné miesta na Slovensku 4. časť – Mesačná jaskyňa: brána do podzemia

Predstavte si miesto, o ktorom počúvate dobrodružné príbehy, veríte, že existuje, dychtíte po jeho vzhliadnutí, no dostanete sa k nemu len vďaka vašej fantázii. Na Slovensku je takýmto miestom Mesačná jaskyňa. Sama je zahalená rúškom tajomstva a každá nová informácia o nej rozvíri hladiny bádateľov. Otvára nielen bránu do fantázie ale aj do tajomnej podzemnej ríši – Agharty?

Čo je Agharta?

mesačná jaskyňa 2Agharta je ríša s pradávnou civilizáciou v podzemí, ktorá sa údajne nachádza pod Mongolskom a Tibetom. Vedú k nej tunely a chodby a vstupy do nej sú na každom kontinente dobre maskované a chránené.

V rôznych mýtoch z celého sveta sa objavujú zmienky o podzemnom svete. Podľa nich žije v podzemní svetlá rasa žijúca v absolútnej harmónii a mieri. Ovládajú mágiu a majú obrovské vedomosti. Dodnes Číňania volajú svetlovasých ľudí pojmom loa wai, čo znamená starí.

Je veľa príbehov, ktoré hovoria o príchode rôznych bohov z podzemia. Mnohí sa narodili v jaskyni, čo je často chápané ako brána medzi dvoma svetmi. V niektorých krajinách sú dokonca zdokumentované podzemné tunely, ktoré vytvorila neznáma civilizácia. (Viac sa o bájnej Agharte dozviete tu ).

Aj mesačná jaskyňa, o ktorej v tomto článku píšeme, je niektorými vnímaná ako zasypaná šachta do podzemia. Čo je na nej také fascinujúce?

Jej poloha

Táto slovenská záhada je vyhľadávaná nielen našincami, ale aj cudzincami. Napriek tomu nikto netuší, kde sa vlastne nachádza. A ak to aj niekto vie, mlčí o tom. Najčastejšie spomínaná je poloha niekde medzi obcou Plavnica a Starou Ľubovňou, prípadne okolie Ždiaru. Či to tak ale skutočne je, musíte zistiť sami.

Zmienky o nej sa pripisujú Antonínovi Horákovi, ktorý sa v nej ukrýval počas Slovenského národného povstania. V tomto období si písal denník, do ktorého si zaznamenal rôzne fakty o jaskyni. Prišiel k nej po viac ako hodinovej chôdzi v podzemí. Už vtedy bola zatarasená kameňmi, akoby niekto nechcel, aby bolo čosi za ňou objavené.

Jej existencia je však sporná, rovnako ako je sporná existencia samotného Antonína Horáka. Mnohí pamätníci minulých čias ale tvrdia, že tento Horákov objav nebol po chuti vtedajším tajným službám, ktoré bránili verejnosti, aby sa o jaskyni dozvedeli pravdu. Horák sám údajne emigroval a nikdy nezverejnil presné miesto jej výskytu.

Jej opis

Výnimočnosť jaskyne spočíva v hladkosti a lesklosti jej stien, ktoré sú z tak tvrdého materiálu, že ich neporuší ani výstrel z pištole, ani hrubé fyzické poškodenie. Jaskyni predchádza šachta valcovitého tvaru, ktorej steny sú tmavomodrej farby s bielym orámovaním spôsobené stalagmitmi a stalagtitmi. Je to akoby útvar vsadený do kameňa. Za touto šachtou sa nachádza jaskyňa v tvare polmesiaca. Podľa popisu, nejde o prírodný úkaz, ale výtvor prastarých obyvateľov Európy, prípadne mimozemskej civilizácii. Niektorí zanietení bádatelia tvrdia, že ide o ufo loď, ktorá kedysi dávno spadla na toto územie a vryla sa do zeme.

mesačná jaskyňa

Jej možná funkcia

O tom na čo mesačná jaskyňa slúžila či slúži sú zmienky rovnako hmlisté ako o jej polohe. Môže ísť o vstupnú bránu do podzemia, ako už bolo v článku spomenuté. Existujú aj zápisy, podľa ktorých o jaskyni vedel špeciálny oddiel nacistického Ahnenerbe. Ten vo vojnovom období skúmal na Slovensku aj v Čechách všetky jaskyne, tunely a bane, ktoré by mohli mať súvis s podzemnou ríšou.

Rumunskí vedci v roku 1983 predložili hypotézu, že Mesačná jaskyňa v minulosti slúžila ako obrovská šošovka, ktorá zosilňovala vesmírnu energiu, podobne ako napr. pyramídy.

Jaskyňa okrem záhadológov a jaskyniarov priťahuje aj rôznych jasnovidcov a psychotronikov. Práve od ľudí ovládajúcich paranormálne vnímanie, prišli zmienky o tom, že mesačná jaskyňa je vlastne prístroj, ktorý kontroluje stabilitu slnka, prípadne sleduje dianie na našej planéte.

Mesačná jaskyňa teda zostáva naďalej ukrytá pod zemou. Vraj ju nikto okrem Antonína Horáka nevidel, napriek tomu mnohí veria, že naozaj existuje. Každý nepatrný kontakt s ňou je verejne zahmlievaný, možno aj preto sa často jej skutočnosť spochybňuje. Snaží sa niekto, aby Mesačná jaskyňa zostala pred zrakom spoločnosti neodhalená? Sú záhady, ktoré majú zostať záhadami? Snáď sa pravda o mesačnej jaskyni raz dostane na svetlo sveta.

 

21460 ľudí si prečítalo tento článok 31 ľudí práve dnes  • Translate »