Svet ako na dlani! S novou globálnou mapou ktorá zahrňa 81 triliónov pixelov

Čisté počasie stálo veľa úsilia

info-01

Nekonečné leto a vždy jasná viditeľnosť – mapa Sentinel-2 pozostavá s viac než 80 triliónov pixelov, ktoré sa zhromaždovali za rôznych poveternostných podmienok v období od mája 2016 do apríla 2017 a spájajú ich do slnečnej homogénnej mozaiky takmer bez akýchkoľvek atmosférických vplyvov. Európska vesmírna agentúra nám celú mozaiku ponúka úplne bezplatne za čo im samozrejme ďakujeme.

Malý tím, veľké výsledky

info-02

Údaje použité pri tvorbe mapy sa rovnajú veľkosti takmer 250 terabajtov dát spracovaných domácim software-om EOX v spolupráci s  Joachimom Ungarom a Stephanom Meißlom  a s ďalšími Open Source nástrojmi. S podporou spracovateľskej výkonnosti služieb Amazon Web Services a služieb spoločnosti Sinergise náš malý tím dokázal rýchlo a lacno vytvoriť túto gigantickú bezklikovú mapu sveta.

 

>>> Mapu nájdete tu! <<<

6868 ľudí si prečítalo tento článok 7 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »