Ste pesimista alebo optimista ? Optický klam prezradí ako ste na tom

o_433398_iluzija_ff
Všimnite si portrét . Čo vám pripomína ?

Všimnite si obrázok ktorý vidíte nad týmto textom

Čo zbadáte ako prvé? V skutočnosti sú obidve postavy nakreslené rovnakým počtom čiar i šrafovania, ale časť pozorovateľov objaví najskôr starenu, kým druhá časť najskôr podobizeň mladého dievčaťa. Vzhľadom na to, ktorú z nich uvidíte ako prvú, možno predpokladať, aký ste človek – či pesimista alebo optimista. Podľa kresby teda môžu existovať rôzne výklady toho, čo platí o vašej osobnosti.

Najstaršia kresba využívajúca ilúziu alebo optický klam sa objavila na pohľadniciach v Nemecku v roku 1888. Neskôr ju uverejnil americký humoristický časopis v roku 1915. Autorom kresby bol Brit Eli William Hill.

Ak vidíte najskôr mladú:

Dievčina je na kresbe tvárou odvrátená od pozorovateľa , akoby sa dívala do diaľky, a z profilu jej vidno len nos a riasy . Z klobúka jej splýva biely závoj, oblečená je v luxusnom kožuchu, ktorého výstrih ju diskrétne odhaľuje, a na krku má stužku s príveskom.

Výklad toho, čo vidíte ako prvé:

Ak ste na obrázku najskôr zbadali dievčinu, podľa ľudového výkladu, ktorý však nepotvrdil nijaký psychologický odborník, máte veselú povahu, mladistvého ducha a sklony k optimistickému pohľadu na svet.

Ak vidíte najskôr starú:

Stará žena je k pozorovateľovi obrátená profilom. Ucho dievčaťa znázorňuje na starej žene prenikavé, nepríjemne sliedivé oko, tvár a čeľusť dievčaťa tvorí orlí nos stareny, zamatová stužka zobrazuje vyschnuté starecké pery a klobúk so závojom pôsobí na hlave stareny skôr ako šatka, ktorou je zahalená.

Výklad toho, čo vidíte ako prvé:

Ak ste na obrázku zbadali ako prvú starú ženu alebo dokonca čarodejnicu, ako sa vyjadrili niektorí pozorovatelia, je možné, že ste od prírody pesimistický a opatrný, máte sklony ku skepticizmu a staršieho ducha.

Autor: Zázračný svet/ kuk

11188 ľudí si prečítalo tento článok 5 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »