Spoznajte strašidelný palác Linares

Myslíte si, že strašidelné domy sú len výsadou hollywoodského filmového plátna ? Rýchlo vás vyvedieme z omylu! Nie je to pravda. Dokonca mnoho takýchto objektov sa nachádza aj v Európe ba aj u nás na Slovensku. Predstavíme si jeden z nich, ktorý sa nachádza v Španielskom Madride.

grand-staircase-casa-de-America-in-Palacio-de-Linares-Madrid-Spain

Interiér strašidelného paláca Linares i keď to na prvý pohľad tak nevyzerá, no opak je pravdou

Tento nádherný palác z polovice 19. storočia je známy svojou skvostnou architektúrou, širokým schodiskom ale v neposlednej rade aj párikom strašidelných duchov. Mnoho návštevníkov tohto paláca v Linares tvrdí, že videli  strašidelné zjavenia - muža alebo ženu, ale aj oboch súčastne oblečených v odeve typickom pre 19. storočie. Markíz José de Murga bol synom zámožného šľachtica. Keď sa zaľúbil do dcéry chudobného trafikanta Raimundy, otec ho poslal študovať do Anglicka, aby na ňu zabudol – pre čo mal aj dôvod, ktorý nechcel nikomu prezradiť. Po otcovej smrti sa však markíz vrátil do Madridu a so svojou milou sa oženil. O niekolko mesiacov neskôr našiel v liste od otca, v ktorom mu odhalil strašnú pravdu. Raimunda bola jeho nevlastná sestra, plod otcovho tajného románika s trafikantovou ženou. Keď manželia zistili, že ich vzťah je incest, v kostole si sľúbili, že budú spolu žiť no v prísnom celibáte. Ich vášeň však bola priveľmi silná a o niekolko rokov sa im narodila dcéra. Ich vina bola veľká a aby sa vyhli škandálu, dali dieťa zavraždiť a zamurovať za stenou haly paláca. Po niekoľkých mesiacoch markíz spáchal samovraždu a jeho manželku zabili výčitky svedomia. Hovorí sa, že duch dieťaťa blúdi po priestorných komnatách paláca, spieva uspávanky a dožaduje sa rodičov. Prízraky Josého de Murga a jeho manželky blúdia s pocitom viny po paláci v nádeji, že ich niekto vyslobodí z večného zatratenia.

3827 ľudí si prečítalo tento článok 2 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »