Roswellský prípad, skutočne získali telo mimozemštana ?

Roswellský prípad alebo roswellská udalosť alebo roswellská katastrofa bolo pozorovanie UFO a nájdenie údajných trosiek UFO pri meste Roswell v Novom Mexiku v júli 1947. Udialo sa iba niekoľko dní po príbehu Kennetha Arnolda. Je to jeden z najlepšie zdokumentovaných prípadov UFO.
a bolo mu oznámené, že vzhľadom na bezpečnosť štátu nemá o veci s nikým hovoriť. Major Marcel zatiaľ so svojimi ľuďmi na ranči zbieral trosky. Sám Marcel tvrdil, že sa našli malé trosky, neskôr sa rozšírilo (možno špekulácia), že sa našli aj disky a mimozemské telá. Trosky boli dopravené na vojenskú základňu v Roswelli a na príkaz plukovníka Blancharda prevezené na leteckú základňu Wright Patterson. Majorovi Marcelovi jeho nadriadení znemožnili, aby letel spolu s troskami na Wright Patterson.

 

8. júla 1947 letecká základňa Roswell uverejnila správu: “Letisko pozemných síl v Roswelli s potešením oznamuje, že v spolupráci s jedným miestnym rančerom a šerifovým úradom v Chaves County získalo istý disk.” Neskôr v ten istý deň bola vydaná “opravná” správa, že nešlo o lietajúci tanier, ale meteorologický balón. Vysielanie stanice Roswell o prípade mala prebrať sieť ABC, ale tá tesne predtým dostala ďiaľkopisnú depešu s nariadením: “Nevysielajte. Opakujem: Nevysielajte túto správu. Okamžite prerušte spojenie.” Celkovo od vládnych miest v júli prichádzali početné veľmi rozporuplné informácie.
O troskách sa rozšírili rôzne tvrdenia (možno špekulácie), že obsahovali záhadné hieroglyfy, že išlo o veľmi tenkú fóliu, ktorá však bola nezničiteľná a podobne. Existencia trosiek je však nesporná v tom zmysle, že nejaké trosky boli vojakmi oficiálne predvedené novinárom s vysvetlením, že išlo o trosky Rawinovho meteorologického balóna, ktorý sa tam údajne v skutočnosti zrútil.
Zaujímavý zvrat prinieslo tvrdenie svedka G. L. Barnetta, ktorý tvrdil, že videl iné miesto havárie pri Soccorre v Novom Mexiku, kde bol nájdený úplný lietajúci disk s mŕtvymi cudzími telami. K tomu bola vyslovená domnienka, (a) že letiaci objekt vybuchol nad farmou pri Roswelli, kde z neho odpadli časti, ale letel ďalej až do Soccorra, kde definitívne spadol, (b) že roswellský prípad bol vymyslený oficiálnymi kruhmi na zastrenie skutočného prípadu v Soccorre.
Podľa oficiálnej podrobnej správy US Air Force z roku 1994 išlo pravdepodobne o skúšobný balón, ktorý niesol skúšobné figuríny (“dummies”).
Okrem možnosti, že išlo o meteorologický balón či dopravný prostriedok mimozemšťanov prichádza do úvahy aj možnosť, že išlo o oficiálnymi kruhmi zamlčovanú haváriu testovaného vojenského dopravného prostriedku americkej armády, keďže v tej oblasti v tom čase pôsobilo stredisko White Sands (kde boli počas vojny sústredení nemeckí vedci, ktorí stvorili americký kozmický program), ako aj základňa Los Alamos, kde bola krátko predtým vyvinutá atómová bomba.

10529 ľudí si prečítalo tento článok 18 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »