Podzemný raj – Agharta

Je Zem dutá? Myslíte si aj vy, že pod zemou natrafíte len na hlinu, dážďovky, krtkov, občas ropu a keď budete kopať dostatočne hlboko, prekopete sa k zemskému jadru? Ale čo ak to tak nie je? Čo ak existuje niekde v podzemí ľudská ríša, ktorá je omnoho vyspelejšia ako my? Čo ak sú staré príbehy o pekle pod zemou len úmyselne vyfabulovaným chýrom, aby nám tam strach nedovolil nazrieť? Kto vie, možno sa skutočný raj nachádza práve tam.

Ako sme sľúbili v predchádzajúcom článku o Mesačnej jaskyni, vraciame sa dnes k legendami opradenej civilizácii kdesi v podzemí, nesúcej aj názov Agharta. Tak nech sa vám príjemne fantazíruje..

Má množstvo mien: väčšina starých národov ju nazýva srdce Zeme, Budhisti jej hovoria Šambala, Hinduisti Aryarvarša alebo Paradeša, Číňania ju volajú Hsi Tien, Rusi Belovodje, no pravdepodobne ide vždy o tú istú podzemnú prastarú civilizáciu. Keby sme svoj pohľad zamerali na pôvodné prírodné kultúry, videli by sme akú obrovskú úctu mali k Zemi. Na svojich bohov sa neobracali iba k nebesiam, ale aj smerom dolu. Mohla byť v tejto úcte aj vedomosť o podzemnej ríši? Mohli mať pôvodné kultúry kontakt s Agharťanmi? Ak áno, čo sa stalo, že sme tento kontakt stratili a vstupy do podzemia pre nás zostali zatvorené?

V Agharte je druhé Slnko

agharta 2Zmienky, že je Zem dutá nie sú len výsadou konšpirátorov, myslia si to aj niektoré domorodé kmene. Súčasný geologický prieskum to sčasti potvrdzuje, no závery sú samozrejme veľmi opatrné. Ako je ale možné žiť pod Zemou?

Možno premýšľate nad tým, aká tma musí byť v podzemí. Agharta však je dostatočne osvetlená jednak akýmsi zelenkavým fosforeskujúcim svetlom vyžarujúcim zo stien a stropov jaskýň či tunelov, vďaka ktorému tam rastú rastliny a žijú živočíchy. Okrem toho sa údajne v Agharte nachádza centrálne Slnko, ktoré ovplyvňuje tok času. Práve preto si nepredstavujte podzemie ako tmavý, vlhký, nerodiaci kút, skôr naopak.

Dobre strážené podzemie

Vstupy do Agharty sú často hlboko v jaskyniach, priepastiach a dokonca v pivniciach niektorých tibetských a mongolských kláštoroch.

Podľa inej teórie sú hlavné brány do podzemia skryté pod južným a severným pólom. Ako argumenty slúžia – fakt, kde sa tam berie sladká voda; prečo sem chodia veľryby a iné živočíchy; kam vedie hlbinný priestor, ktorý tam bol objavený; a tiež typická polárna žiara, ktorú vraj spôsobuje Slnko podzemia.

Northern Lights

Foto: www.wikipedia.org

Nech sú kdekoľvek, isté je, že sú dobre strážené. Mnohí nadšenci, ktorí tieto vstupy hľadali, natrafili na zvláštnych ochrancov, ktorí im síce priateľsky naznačili, aby odišli, no rešpekt, čo z nich vychádzal, bránil komukoľvek pokračovať. Títo ochrancovia údajne vyzerajú ako dobre urastení indiáni s bielou pokožkou a sú odhodlaní k obrane.

Kto v Agharte žije?

Obyvatelia tejto podzemnej ríše sú z prastarej civilizácie, ktorá zažila obrovskú katastrofu v dávnej minulosti a preto zo Zeme putuje do podzemia. Sú to údajne mierumilovní a múdri ľudia, ktorí ovládajú rôzne formy mágie. Sú omnoho vyspelejší ako my – duchovne i technicky. Majú vlastné zdroje energie a dokážu sa presúvať obrovskou rýchlosťou.

Agartha 1

Foto: portalarcoiris.ning.com

Obývané podzemné priestory sú pravdepodobne pod celým zemským povrchom, takže podľa mnohých bádateľov pod zemou žije niekoľko odlišných rás. Presťahovať sa tam mohla aj časť vyspelých národov so svojimi pokladmi po vojnových inváziách. Takto tam vraj prebýva časť Inkov, Mayov, prípadne Aztékov.

Nájdete však aj nie príliš pozitívne konšpiračné teórie, podľa ktorých sú v podzemí základne mimozemšťanov, ktorí spolupracujú s tajnými službami a pripravujú veľký vpád na Zem. Iní konšpirátori sa zase prikláňajú k tomu, že v podzemí dnes žijú pokračovatelia „hitlerovských ideálov“. Dostali sa tam vstupom na Antarktíde, kde mali vedecké základne už počas vojny. Ani od nich vraj netreba čakať nič dobré.

Lietajúce taniere vychádzajú z podzemia

agharta 4Zmienky o mimozemšťanoch v podzemí podporuje aj existencia svedkov, ktorí videli vychádzať alebo vchádzať UFO loď do Zeme. Legendy o Agharte však tvrdia, že obyvatelia tejto ríše sa pohybujú na zvláštnych lietajúcich strojoch a práve oni občas opustia podzemie a objavia sa na našej oblohe. Je teda možné, že sú nám známe lietajúce taniere súčasťou podzemnej ríše. Vďaka nim sú v styku s niektorými vybranými obyvateľmi Zeme. Okrem toho sa údajne Agharťania kontaktujú s ľuďmi nefyzicky a teda na základne kolektívnej pamäte prostredníctvom našich snov. Takto tých vnímavejších navštevujú a odovzdávajú im dôležité informácie. Pravdaže, je potrebné ich vedieť dešifrovať.

Dnes je obrovské množstvo hľadačov tohto podzemného sveta a každý krôčik prináša nový kúsok mozaiky, ktorú neustále skladáme. Prečo nám však nie je dovolené nazrieť do tajného podzemného sveta a spoznať pravdu? Zem je obrovská a preskúmať každý jej kút je zdĺhavý proces, zvlášť, keď sa hocijaký objav zamlčuje alebo skresľuje. No mnohí sa neúnavne vyberajú ďalej a ďalej. Niektorí sa už nikdy z podobných výprav nevrátili. Možno našli vysnívanú Aghartu.

Nech už budete veriť čomukoľvek, vedzte , že rozprávania o Agharte sú často podceňované a chápané skôr ako báje. No viete ako sa hovorí – bez vetra sa ani lístok nepohne.

16378 ľudí si prečítalo tento článok 4 ľudí práve dnes  • Translate »