Osud zapísaný na palmových listoch

Na otázku o zmysle vášho života vám zrejme nikto nedá odpoveď, no ak sa pýtate na cestu osudu, môžete ju spoznať hneď z niekoľkých strán. Zaručene vám k tomu pomôžu rôzni veštci, gule, karty, sny, postavenie hviezd atď. Niektorí veria, iní nie, dôležité však je staré známe „čo ťa čaká, to ťa neminie“ a to bez rozdielu viery. No čo ak je zapísané, že sa raz na svoj osud prídete opýtať? Môže byť niekde zaznamenaný váš krok, skôr ako ho urobíte?

Knižnice sú magické miesta, môžete sa vďaka nim a knihám v nich, dostať skutočne kdekoľvek. Niektoré filozofie dokonca nazývajú knižnicou Vesmír. Prečo boli kedysi (aj dnes) knižnice prvé miesta, ktoré sa snažili nepriatelia zničiť? Mnohé knižnice skrývajú obrovské tajomstvá. Mýtami opradená je napríklad Vatikánska knižnica, avšak z ďaleka nie je jedinou. V Egypte je vraj pod slávnou sfingou tajomná knižnica zachránená z čias Atlantídy. A počuli ste už o knižniciach palmových listov (Nadi Grandha) nachádzajúcich sa v Indii?

palmove listy

 Čo nájdete v knižniciach palmových listov?

Slovo „nádí“ v sanskrite znamená aj rieku, cievu, lymfatickú trubicu či jemné meridiány prechádzajúce telom. „Nádi“ teda v tomto zmysle možno chápať ako kanál, cez ktorý sa niečo prepravuje a pri názve „Nadi Grandha“ ide o kanál prinášajúci znalosti od nejakého vyššieho vedomca.

palm.listyV knižniciach palmových listov sú ukryté zápisy o osudoch ľudí, no nie o všetkých. Zaujímavosťou týchto knižníc je, že o svojom osude sa dozvedia len ľudia, ktorí majú zapísané, že sami takúto knižnicu vyhľadajú a prídu sa na svoj osud opýtať. Tí, ktorí svoj osud nájdu na vysušených palmových listoch, sa môžu dozvedieť nielen o budúcnosti, ale aj o minulých životoch a tak spoznajú celú svoju cestu. Okrem toho sú zachované aj palmové listy, kde je zapísaná história ľudstva, problémy, s ktorými sme sa stretli aj stretneme.

Umenie čítať z nich

Nadi GrandhaZaložené boli údajne pred viac ako 7-tisíc rokmi a k ich vzniku sa viažu rôzne príbehy. Pôvodnými autormi by mali byť rišiovia (staroindickí mudrci a jasnovidci, často chápaní ako polobožské bytosti, mimoriadne inteligentné, ktoré poznajú minulosť, prítomnosť aj budúcnosť). Rišiovia podľa legiend stále žijú ako nefyzické bytosti a dozerajú na chod knihovní.

Záznamy v palmových listoch sú v dávno zaniknutých jazykoch (väčšina je v sanskrite alebo starotamilčine) a aj ich preklady je nutné vedieť chápať. Aj z toho dôvodu sú na čítanie z palmových listov určení a špeciálne pripravovaní tzv. „nádí“ vykladači, ktorí podľa niektorých zdrojov slúžia ako médium (cez nich hovoria samotní rišiovia). Títo vykladači sa tiež starajú o knižnice a palmové listy čas od času prepisujú, aby si udržali životnosť a posolstvo v nich sa zachovalo pre tých, ktorým je určené.

Svojmu osudu neutečieš

Knižnica palmových listov je pre mnohých ľudí úplne neznáma. Pracovníci týchto knižníc sa ani nijako zvlášť nesnažia o ich spopularizovanie, pretože ľudia, ktorých listy sa v nej nachádzajú, aj tak prídu z vlastnej vôle z akéhokoľvek kúta Zeme. Dokonca je v nich napísaný vek, kedy takto predurčený človek knižnicu navštívi.

knižnica    listy

Z akého dôvodu by niekto v minulosti zaznamenával osudy množstva neznámych ľudí? Majú knižnice palmových listov hlbší zmysel? A je vôbec možné, prečítať si o svojom súčasnom živote v listoch napísaných pred mnohými rokmi? Stále častejšie sme svedkami vecí, ktoré sa nám javia ako nadprirodzené. V ich pochopení nás brzdí čas. Ak by sme dokázali poprieť čas, zrazu by všetko nabralo iný smer. Škoda, že nevieme akým časom sa riadili ľudia kedysi a či s ním vedeli spolupracovať a nie ho večne naháňať ako to robíme v súčasnosti.

10682 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Translate »