Ostrov duchov Hashima teraz turistickou atrakciou

Opustený ostrov Nagasaki Hashima sprístupnili pre širokú verejnosť. Miesto sa stalo veľmi navštevovanou turistickou atrakciou, ktorá priam dýcha históriou.

1763425

Letecký snímok ostrova Nagasaki Hashima

Ostrov Nagasaki Hashima môžeme ho poznať aj pod názvom “Bojová ľoď”,bol osídlený v roku 1887 až 1974 ako akési malé banské mesto, na ktorom sa nachádzala šachta na ťažbu uhlia. Na tomto ostrove sú najpozoruhodnejšie opustené budovy, ktoré sa tu nachádzajú dodnes.

Tento malý ostrov, ktorý ma približne 6,3 hektáru s hustotou obyvateľstva 835 osôb na hektár, sa nachádza 15 km od ostrova Nagasaki. V roku 1959 dosial ostrov svoj populačný vrchol s počtom obyvateľov 5259. V roku 1916 bola na ostrove postavená obrovská obytná budova, ktorá mala 9 poschodí a bola vybudovaná zo špeciálneho betónu, ktorý sa používal aj ako veľmi vhodný pri ochrane proti tajfúnom.


Ťažba uhlia

Na ostrove bola ako hlavný zdroj príjmu podmorská uhoľná baňa, ktorú vlastnila spoločnosť Mitsubishi.

Verdikt

V roku 1960 nastala veľká zmena, ktorá zasiahla aj túto oblasť. Ropa začala vo veľkom rozsahu nahrádzať uhlie a následne v roku 1974 Mitsubishi oficiálne oznámila uzavretie bane. Dnes je ostrov prázdny (Ostrov duchov) . Na ostrov bol zakázaný prístup a v prípade porušenia tohoto zákazu hrozilo väzenie a takmer isté vyhostenie z Japonska

23. augusta 2005 bolo povolené oficiálne pristátie novinárov na tomto ostrove, ktoré bolo medializované a dodnes ostrov navštevuje mnoho turistov.

Fotografické ukážky

 

10526 ľudí si prečítalo tento článok 2 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »