Ohavné experimenty – Aj Japonci mali svojho Mengeleho

Šialené pokusy na ľuďoch počas II. svetovej vojny nevykonávali iba nacisti, ale vykonávali ich aj Japonci pod zámienkou biologického a chemického výskumu. O ich prísne tajnom laboratóriu pri meste Charbin na severovýchode Číny sa do 80. rokov minulého storočia len špekulovalo.

2842745

Generál Shiro Ishii

Generál Shiro Ishii

Jednotka 731 bol krycí názov pre Jednotku biologického a chemického výskumu Japonskej cisárskej armády počas 2. čínsko-japonskej vojny (1937 – 1945) a 2. svetovej vojny, velil jej japonský generál Shiro Ishii, ktorému prischla prezývka japonský Mengele. Jednotka bola vytvorená na základe tajného príkazu cisára Hirohita v roku 1936, ktorá mala vykonávať rôzne chirurgické, biologické a chemické experimenty na živých ľuďoch. 

Predmetom pokusov tejto jednotky bolo na území Japonska až 10 000 osôb. 95% obetí boli Kórejčania a Číňania nielen z radov vojakov, ale aj civilistov, 5% tvorili obyvatelia kolónií Japonského impéria ( Juhovýchodná Ázia a Tichomorské ostrovy) a malý počet vojnových zajatcov z radov Spojencov.

V špeciálnom projekte na území Číny s označením “Maruti” boli vybrané osoby tak, aby skupina zahŕňala čo najširšie spektrum populácie vrátane detí a tehotných žien. Pacienti boli zámerne nakazený rôznymi chorobami a podrobený pitve za živa a pri plnom vedomí za účelom zisťovania dopadov choroby na vnútorné orgány v reálnom čase.

Tajné výzkumné laboratórium pri meste Charbin

Tajné výskumné laboratórium pri meste Charbin

Niektorým boli zmrazené končatiny a následne rozmrazené, aby mohli vedci študovať proces neliečenej sneti a hnitia, iným amputované končatiny boli transplantované na opačný koniec tela. Ľudia boli priviazaní ku kolom a použití ako ciele pre testovanie biologických, chemických a výbušných bômb. Odhaduje sa, že blchy nakazené morom, kontaminované oblečenie a biologické bomby boli príčinou smrti asi 400 tisíc čínskych civilistov.

10334 ľudí si prečítalo tento článok 6 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »