Nikola Tesla a jeho trinásta komnata

V roku 1926 Nikola Tesla tvrdil, že v budúcnosti bude bezdrôtová sieť prechádzať krajinami a bude fungovať ako obrovský mozog. Ľudia budú spolu komunikovať bez ohľadu na vzdialenosť, budú sa bez problémov vidieť a počuť. Navyše zariadenie, ktoré to uskutoční, bude také malé, že ho budú môcť nosiť vo vrecku. Dnes vieme, že sa tak stalo. Bol Tesla schopný predvídať technický pokrok v budúcnosti alebo vedel v čase cestovať? Čo ukrýva trinásta komnata tohto geniálneho vedca?

Nikola Tesla (1856-1943) sa údajne narodil počas veľkej búrky a už v detstve sa mu často ako vidiny objavovali riešenia rôznych technických problémov. Bol to fyzik a vynálezca srbského pôvodu, ktorý skonštruoval kvantum elektrických prístrojov a ešte väčšie množstvo jeho nápadov zostalo nezrealizovaných. Zaslúžil sa o objavenie a využitie striedavého prúdu, ktorý používame dodnes. Na jeho počesť je pomenovaná jednotka magnetickej indukcie – tesla. Toto sú bežné školské informácie, ktoré si pokojne nalistujete v akejkoľvek encyklopédii. My vám chceme ponúknuť trochu iný pohľad na tohto výnimočného vynálezcu. Tesla je považovaný za jedného z najtajomnejších vedcov vôbec a väčšina jeho pokusov a vynálezov je aj v súčasnosti zahalená mlčaním. Prečo?

M0014782 Nikola Tesla, with his equipment

Nikola Tesla, uznávaný a obdivovaný, bol počas života vnímaný ako šialenec. Nečudo, veď svojimi myšlienky preskočil dobu. Bol schopný vidieť veci predtým, ako sa stali. Raz povedal: „Prítomnosť je ich, ale budúcnosť, na ktorej som pracoval, je moja.“ Čo mohol myslieť týmito slovami?

Bol taký zanietený, že niekedy nespal celé dni, pokým nevyriešil, čo potreboval. Niektoré vynálezy, na ktorých pracoval, neboli pochopené. Otázkou ale je, či vôbec mohli byť. Taký pokrok, aký predostrel Nikola Tesla vo svojich víziách, bol v tej dobe príliš odvážny, veď ani dnes ešte nie sme schopní ho vnímať úplne.

Bežne používal terminológiu z indického sanskritu. Sanskrit sú staré védické texty pochádzajúce z Indie (pozn. tento údaj nie je istý, keďže sa nevie presný vek týchto textov a mnohí vedci predpokladajú, že boli do Indie privezené a tam ďalej rozvíjané), ktoré pozostávajú z básni a modlitieb, ale tiež z popisu historických udalostí a vedeckých bádaní.

tesla 2

Vesmír v roku 1891 popisoval ako kinetický systém, ktorý je plný energie využiteľnej hocikde na Zemi. V roku 1931 predstavil motor poháňaný energiou magnetického poľa Zeme. Dodnes sa mnohí pýtajú, prečo sa táto energia nevyužíva? Revolučne by zmenila celý súčasný systém a navyše by bola zadarmo. Avšak už v dobe svojich objavov Tesla vedel, že ho nikto nepodporí. Energia zadarmo je totiž to posledné, na čom by iní mohli zarobiť. Teslovým snom bolo, aby mali všetci ľudia prístup k elektrickému prúdu bezplatne. Ale nestalo sa tak a zrejme tak skoro ani nestane. Energetika je totiž hnacím motorom ekonomiky každej krajiny.

Vyhlasoval, že komunikuje s mimozemskými bytosťami a sám seba označil ako médium. Veľkú časť svojej práce venoval výstavbe Wardenclyffeskej veže, ktorá mala prenášať energiu na veľké vzdialenosti. No keďže mal byť tento prenos bezplatný, nedostal Tesla podporu na jej dokončenie a počas prvej svetovej vojny bola veža zbúraná. Ak sa zamyslíte nad existenciou napr. pyramíd, vztýčených menhirov, niektorých sôch či budov rozmiestených po celej planéte, ktoré mali byť súčasťou akéhosi obrovského energetického systému Zeme, mohla byť aj Teslova veža energetickým bodom v sieti tohto poľa alebo jeho spúšťačom. Chcel sa Tesla napojiť na pozostatky nejakej dávnej energie, ktorú by opätovne „zapojil“?teslovova vízia

Po Teslovej smrti FBI zhabala všetky nákresy a prístroje z jeho produkcie. Rodina sa snažila získať jeho majetok, avšak Teslov výskum bol vyhlásený za prísne tajný, aby sa nedostal k nepovolaným. V koho rukách je v súčasnosti ťažko povedať. A tak sa môžeme len domnievať, čo všetko ešte mal Nikola Tesla v šuplíku.

Ak chcete o tomto vizionárskom priekupníkovi vedieť viac, pozrite si aj dokument z dielne “Vetřelci dávnověku”. http://www.vetrelcidavnoveku.cz/6-serie/16-dil-experiment-tesla/

243456 ľudí si prečítalo tento článok 19 ľudí práve dnes  • Translate »