Nie len Bermudský Trojuholník – existujú 4 ďalšie záhadné miesta zvané „trojuholníky“!

Každý z Vás už určite počul o mieste so záhadnými zmiznutiami menom Bermudský Trojuholník. Početné zmiznutia, záhadné objekty a nevysvetliteľné javy – to všetko sa deje v tejto oblasti. Avšak na svete existujú ďalšie miesta, kde sa dejú záhadné veci, ktoré si nikto nevie vysvetliť. Prinášame Vám ďalšie 4 rôzne miesta na našej planéte, ktoré nie sú také obyčajné ako sa na prvý pohľad možno zdá.

b42394c8aa0b27fe5d6e77cd44f4f4ce

Diablovo more (Trohujolník draka)

Diablovo more alebo Drakov trojuholník (vyberte si, ktoré znie hrozivejšie) je miesto v Tichom oceáne, kde sa dejú rovnako zvláštne veci ako u jeho náprotivku v Atlantiku. Nachádza sa neďaleko pobrežia Japonska ako miesto s množstvom nevysvetliteľných javov vrátane magnetických anomálii, podivných svetiel a objektov a samozrejme – záhadných zmiznutí. Podľa japonských rybárskych orgánov je Táto oblasť dokonca považovaná za nebezpečnú.

Jeden príbeh hovorí, že v roku 1952 vyslala japonská vláda výskumné plavidlo KAIU Maro No.5 aby preskúmalo záhady Diablovho mora. Samozrejme, plavidlo aj s jeho 31 člennou posádkou sa už nikdy nenašlo. Ďalší príbeh je o mužovi menom Kublai Khan a jeho katastrofálnom pláne napadnúť Japonsko križujúc Diablovo more – stratil pri tom minimálne 40 000 ľudí.

Najbežnejšie teórie hovoria o mimozemšťanoch či bránach vedúcich do iného sveta. Niektorí zase hovoria, že vysoká sopečná aktivita je zodpovedná za mnohé zmiznutia. Naša rada? Radšej sa držte ďalej od oceánu – aspoň po určitú dobu.

Michiganský Trojuholník (Michigan Triangle)

Ďalší geografický trojuholník nachádzajúci sa uprostred jazera Michigan. Rovnako je to miesto záhadných zmiznutí – na súši aj vo vode. Pozrime sa na niektoré z nich.

28. apríl 1937, kapitán Donner a jeho priateľ boli na svojej ceste z Erie v Pensylvánii do Port Washingtonu vo Wisconsine. Ako príbeh pokračuje – kapitán bol vyčerpaný a tak si išiel zdriemnuť do svojej kajuty s tým, že keď sa budú blížiť k cieľu, nech ho kamarát zobudí. Asi o tri hodiny neskôr, keď tak šiel urobiť, nenašiel Donnera vo svojej kajute. Nenašiel ho ani v kuchyni. Nasledovala tak vyčerpávajúca prehliadka lode, ale kapitán už nebol nikdy nájdený.

Let 2501, 23. jún 1950. Lietadlo bolo na jeho ceste z New Yorku do Minneapolisu vedené skúseným pilotom s 58 člennou posádkou. Keď bolo lietadlo blízko Chicaga, pilot musel kvôli zlému počasiu zmeniť smer na Michiganské jazero. Okolo polnoci požiadal pilot o povolenie na pokles výšky letu – bez udania dôvodu. Jeho žiadosť však bola zamietnutá a to bola posledná komunikácia, ktorú viedol let 2501. Posledná známa poloha lietadla bola údaje v Michiganskom Trojuholníku. Aj keď sa zdroje o lietadle líšia (niektorí tvrdia že našli plávajúce sedadlá či iné nečistoty a niektorí, že nevideli nič) je zrejmé, že lietadlo sa zrútilo do vody. Záhadou však je, že v čase zmiznutia bolo lietadlo v úplne bezchybnom stave a vedené dobrým pilotom. Ešte väčšou záhadou však je, že aj keď oblasť stále každoročne prehľadávajú, nikdy nenašli ani telá ani pozostatky z lietadla.

Benningtonský Trojuholník (Bennigton Triangle)

Pozrime sa – ďalší trojuholník. Tento sa nachádza v juhozápadnom Vermonte a je miestom 5 záhadných zmiznutí od roku 1945 do roku 1950.

75 ročný Middie Rivers bol 12. novembra 1945 vedúci skupiny lovcov. Na ceste späť sa odtrhol od svojej skupiny a už nikdy nebol videný. Iba jediná škrupina z jeho pušky bola nájdená ako dôkaz.

Paula Welden bola 18 ročným dievčaťom, ktoré bolo 1. decembra 1946 na pešej turistike. Nikdy sa už nevrátila a nikdy po nej nebola nájdená ani stopa.

Presne o 3 neskôr sa veterán menom James E. Tetford autobusom vracal z návštevy svojich príbuzných. Svedkovia ho videli stáť na autobusovej zastávke, ale keď autobus dorazil do jeho cieľa, James tam už nebol. Jeho batožina však stále bola v autobuse.

8 ročný Paul Jepson zmizol 12. októbra 1950, keď jeho mama kŕmila ošípané. Napriek tomu, že chlapec mal dobre viditeľnú červenú bundu, žiadna z vyhľadávacích jednotiek ho už nenašla.

Posledné zmiznutie zaznamenali 28. októbra 1950 u ženy menom Frieda Langer, ktorá bola so svojim bratrancom na pešej turistike. Pošmykla sa, spadla do potoka a tak sa rozhodla, že sa pôjde rýchlo prezliecť a potom sa vráti. Avšak žena už nebola nikdy viac videná (kto by to bol povedal?). Avšak táto žena je jedinou obeťou, ktorej telo bolo zaznamenané aj napriek tomu, že to bolo takmer 6 mesiacov po zmiznutí. Telo však bolo v takom zlom stave, že sa nedalo určiť príčinu smrti.

Bridgewaterský Trojuholník (Bridgewater Triangle)

Naozaj – od trojuholník sa držte čo najďalej. Hlavne od tohto. Toto miesto predstavuje oblasť rozsiahlu cca 200 km² nachádzajúcu sa v juhovýchodnej časti Massachusetts južne od Bostonu.

Okrem iného, táto oblasť bola predmetom početných kryptozoologických pozorovaní. Od roku 1970 tam bolo niekoľko správ o vysokých a chlpatých ľudoopoch, ktorí sa radi zdržiavali pri močiari. Taktiež tam boli početné pozorovania vtákov-burlivákov a obrovských bytostí ako Pterodaktyl, ktoré navzájom bojovali vo vzduchu. V roku 1976 tam bola správa o mužovi, ktorý videl obrieho, strašidelného psa s červenými očami.

Okrem týchto strašidelných príšer tam boli početné správy o zmrzačených zvieratách v regióne (najmä kravy a teľatá). Niektoré tvrdia, že tieto zvieratá sú dôkazom satanistického kultu a v skutočnosti nikto naozaj nevie, odkiaľ tieto zvieratá pochádzajú.

A aby toho nebolo dosť, tento Trojuholník je základným pozorovacím miestom UFO (už v roku 1760 tu bola pozorovaná veľká „ohnivá guľa“). Od tej doby tam bolo množstvo nevysvetliteľných javov a objektov vrátane záhadnej čiernej helikoptéry. V roku 1976 tu bol zaznamenaný opis dvoch UFO pristátí v blízkosti mesta Taunton a ďalší bol v roku 1994, keď sa tam vyskytol podivný trojuholníkový objekt s červenými a bielymi svetlami. V roku 1908 na Halloween tu bol zase videný objekt, ktorý vyzeral ako obrovský lampáš. Po 40 minútach pozorovania zrazu zmizol.

Bermudský Trojuholník už asi nevyzerá tak strašidelne, čo poviete?

15636 ľudí si prečítalo tento článok 37 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »