Nemusíte umrieť, aby ste opustili svoje telo. Skúste astrálne cestovanie!

Máte chuť spoznávať svet, no nechcete byť na ceste obmedzovaní časom ani priestorom? Predstavte si, že budete mať možnosť zažiť to, čo bežne nemôžete, že sa vám otvoria dvere do svetov, ktoré dnes nazývame fikciou. Za predpokladu, že uveríte vašej duálnej existencii, môžete vycestovať kamkoľvek. Astrálne cestovanie nie je len rozprávkou pre dospelých.astrál

Človek ako nehmotná bytosť

Určite veľmi rýchlo popíšete stavbu ľudského tela, veď v školách je tomu venované nemálo hodín. No hovoriť o zložení nefyzického tela je už vyššou kategóriou. Niektorí vedci sa aj napriek striktnosti vedy touto úlohou zaoberajú, aj keď výsledky nie sú pre všetkých uveriteľné.

Človek sa často označuje ako duálna bytosť, čo znamená, že okrem hmotného tela má tiež telo astrálne, niekedy sa mu hovorí éterický dvojník. Tieto dve telá sú navzájom spojené vďaka striebristej nitke, ktorú pri opustení fyzického tela môžete jasne vidieť. Okrem toho duálnosť spočíva aj vo vnímaní, kedy jedna časť vás vníma len to hmotné a druhá nehmotné. A ako vo všetkom, aj tu by mala platiť rovnováha.

Čo je astrálne cestovanie?

Astrálne cestovanie je spontánne alebo vedomé opustenie fyzického tela. Je jednou z foriem mimotelových zážitkov a od nepamäti sa využíva na duchovný rast/vzdelávanie. Najotvorenejšie dnes o ňom hovoria budhisti a príslušníci prírodných kultúr, avšak nezáleží na náboženstve ani štátnej príslušnosti, skúsenosti s ním môže mať každý.

Mnoho ľudí počas spánku astrálne cestuje, ale len málokto si tieto výlety po prebudení pamätá. Možno sa vám stalo, že ste sebou v noci trhli alebo ste sa veľmi prudko zobudili pričom ste mali pocit, že niekam padáte. Je to spôsobené násilným oddelením astrálneho tela od fyzického. Základnou otázkou však ostáva – prečo na svoje cesty v bdelom stave zabúdame aj napriek tomu, že ich podnikáme?

astralne cestovanie

V minulosti boli rôzne spôsoby astrálneho cestovania či iných mimotelových zážitkov úplne bežné. Počas tranzu alebo meditácie takto napríklad šamani navštevovali svojich predkov, zasvätené územia, iných šamanov vzdialených desiatky kilometrov atď. Dokonca mnohé miesta opisované v historických textoch, ktoré ešte aj dnes vedci nepretržite hľadajú a dohadujú sa, kde sú, možno nikdy reálne neexistovali a nachádzajú sa iba v astráli.

Mimo tela je iná realita

Často narazíte na názory, že pri astrálnom cestovaní môžete všetko. Je pravda, že dokážete prechádzať cez steny či navštíviť akékoľvek miesta, ale nedá sa to porovnávať s prežívaním, aké máte teraz. To znamená, že stena vlastne vo svete astrálu neexistuje ako fyzická prekážka, ona sa tam síce nachádza, ale úplne v inom rozmere. A vy sa tiež pohybujete úplne inak. Aj čas tam je úplne iný ako ten „náš“. V zlomku sekundy dokáže prežiť obdobie stovky rokov, bez hraníc sa pohybujete v minulosti aj budúcnosti. Avšak nemusíte sa trafiť do tej budúcnosti, ktorú potom reálne s fyzickým telom prežijete vzhľadom na mnohorozmernosť sveta.

Vedecké dôkazy

Vedecky podložiť astrálne cestovanie je náročné rovnako ako každý nefyzický zážitok. Ťažko ich môžete merať a hodnotiť. Samozrejme, robili sa pokusy, kedy ľudia ovládajúci pohyb mimo tela, mali túto svoju schopnosť dokázať. S výskumom sa začalo už v päťdesiatich rokoch 20. storočia. Najobľúbenejšie bolo na vyvýšenú plochu umiestniť niekoľkociferné číslo, ktoré mal testovaný človek prečítať. V roku 1971 zašiel K. Osis ešte ďalej a skúmané osoby museli prejsť zamknutými dverami do druhej miestnosti, kde bola obrazovka, ktorú si mali do detailov všimnúť.

Hoci väčšina pokusov viac-menej dosvedčila schopnosť astrálneho cestovanie, ani dnes nie je možné s istotou tento fakt potvrdiť. Je to aj z vyššie spomenutých dôvodov – a to, že pri astrálnom cestovaní existuje úplne iná realita a teda sa počas testovanie vaše fyzické telo a telo éterické môže nachádzať vo viacerých časoch.

Pozor na myšlienky

V astrálnom svete všetko funguje na myšlienkových procesoch, aj preto nie je jednoduché sa tam dostať. Vaše myslenie vám to totiž nedovolí. Akýkoľvek náznak opustenia tela vo vás vzbudí strach a ten vás veľmi rýchlo vráti do „reality“.

astral
No ak sa so strachom naučíte pracovať, podarí sa vám vyjsť z tela a objavovať nový rozmer žitia. Všetko, čo sa v ňom udeje, bude záležať na vašich myšlienkach. Je teda veľmi dôležité ovládať ich a skôr ako sa pustíte do astrálneho cestovania, mali by ste prejsť náukou, pri ktorej sa naučíte vedome s myšlienkami pracovať.

Vedomé astrálne cestovanie

Pre väčšinu ľudí je nutný tréning. Astrálne cestovanie je aktivita, ktorú nevyužívame, preto sa jej treba učiť. Rôzne formy meditácií sú výborným základom. Potom sa stačí už len uvoľniť a pripraviť sa na opustenie tela.

Existujú mnohé techniky ako sa dostať mimo tela – „vyhúpanie“ sa z tela, šplhanie, padanie do studne/tunela, stúpanie výťahom, špirálový efekt, postupné vychádzanie cez končatiny či temeno hlavy atď. Každý si počas trénovania nájde ten svoj spôsob. Podstatné je nenechať sa odradiť pri neúspechoch a rečiach iných ľudí.

Pokiaľ si túto znalosť osvojíte, bude pre vás metódou, akou sa môžete na svojej ceste vzdelávať. Vďaka nemu totiž môžete navštíviť rôznych majstrov a získať vedomosti a rady z akejkoľvek oblasti.

Keď astrálne necestujem ja, nevie to nikto

Ak sa o astrálnom cestovaní zmienite v širšej spoločnosti, pravdepodobne sa stretnete s nepochopením, pohoršením a príkazmi, aby ste nič také nepodnikali, že je to nebezpečné, že sa už nevrátite, že sa zbláznite. Nie je nič výnimočné ani to, že ľudia každú nefyzickú aktivitu považujú za prejav poškodenia psychiky, preto ak máte zážitky napríklad z astrálneho cestovania, môže sa stať, že vám niektorí budú odporúčať psychiatrickú liečbu.

astralne_cestovanie

Sú to len obavy ľudí, ktorí nikdy astrálne necestovali. Žiaľ, často to vedie k neviere ľudí v seba a svoje schopnosti. Uvedomte si, že len od vás záleží, kam až na svojich potulkách zájdete a tiež to, čo sa v astráli udeje. Vrátiť sa späť do tela je omnoho jednoduchšie ako si možno predstavujete. Takže žiadna panika. Okrem toho, ublížiť si môžete aj pri bežnom cestovaní.

V minulosti ľudia omnoho viac dbali na svoj duchovný rozvoj. Používali intuíciu, učili sa čo najintenzívnejšie precítiť mimotelové zážitky, hľadali spôsoby ako sa spojiť s vesmírom a krok po kroku prekračovali hranice, ktoré stavia myseľ. Uvedomovali si, že majú aj niečo iné ako hmotné telo (môžeme to nazvať dušou), o čo sa treba starať. Duša totiž, aj keď si to možno neuvedomujete, má svoj vlastný život aj mimo tela. Preto je od nás sebecké pripútavať ju absolútne k mysli a navyše ako podriadenú. Nemajte predsudky a naučte sa byť slobodní.

18271 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Translate »