NASA plánuje „odparkovať“ asteroid a podrobne ho skúmať

asteroid-vesmir-kozmonaut-satelit-nestandard2

Agentúra pre letectvo a vesmír (NASA) plánuje odkloniť na obežnú dráhu Mesiaca jeden asteroid, ktorý bude do roku 2021 podrobne skúmať a sledovať jeho správanie. Na takéto skúmanie bude nutný výsadok astronautov priamo na povrchu telesa, čo bude mimoriadne nákladné na financie, oznámil to bývalí astronaut a v súčasnej dobe senátor Bill Nelson.

Zámerom projektu je vyskúmať technológiu pomocou ktorej by sme boli schopný odkloniť dráhu asteroidu, ktorý môže ohroziť našu planétu.

Americký prezident Barack Obama podporil tento projekt prikázal uskutočniť tento zámer v priebehu 16-tich rokov. Podľa Nelsona, ktorý vedie senátny podvýbor pre vedu a vesmír, chce Obama na urýchlenie projektu poskytnúť finančnú podporu 100 miliónov dolárov.

 

Zdroj: www.nasa.gov

10767 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »