Nákladná loď DRAGON sa úspešne spojila s ISS

Nákladná loď DRAGON súkromnej spoločnosti zaoberajúcou sa vesmírnym cestovaním SpaceX sa vo štvrtok spojila s Medzinárodnou vesmírnou stanicou – ISS.

Malo sa tak stať už v stredu, ale problém s navigačným systémom GPS znemožnil nákladnej lodi priblížiť sa k stanici dostatočne blízko.


Nákladnú bezposádkovú loď DRAGON vyniesla do vesmíru v nedeľu na druhý pokus raketa Falcon 9, ktorá odštartovala z Kennedyho vesmírneho centra na floridskom Myse Canaveral. Pre šesťčlennú posádku medzinárodnej vesmírnej stanice priviezla 2,5 tony nových zásob a vybavenia.

Štart rakety Falcon 9 sa na druhýkrát podaril

Ďalšie zásoby dostane ISS už dnes, keď sa k nej pripojí ruská zásobovacia raketa Progress.Vzhľadom na oneskorené pripojenie lode Dragon sa do nej astronauti musia dostať čo najskôr, keďže priviezla aj citlivé vedecké experimenty a 40 laboratórnych myší určených pre pokus na hojenie rán.

364297 ľudí si prečítalo tento článok 71 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »