Najväčšia záhada križovatky Times Square

Príbeh Rudolpha Fentza bol po mnoho desaťročí považovaný za najväčšiu záhadu po tom, čo sa objavil v strede najrušnejšej križovatky v New Yorku a spôsobil autonehodu pri ktorej umrel.

Times Square

Píše sa 16. Jún roku 1950, bol to bežný pracovný deň pre všetkých obyvateľov New Yorku až dovtedy, kým sa nestala závažná dopravná nehoda na najväčšej križovatke Times Square pri ktorej zahynul muž menom Rudolph Fentz. Podobných nehôd sa stane v rušných uliciach New Yorku obrovské množstvo, preto by na tom nebol nič mimoriadne, ale tento prípad bol niečim výnimočný.

Muž bol totiž oblečený v staromódnom oblečení, ktoré sa už dávno nenosí a dokonca ani nepredáva. Nechýbal mu ani klobúk, čierny kabát, hrubá vesta a starodávne obúchané topánky, ktoré sa nosili v 70. rokoch 18. storočia. Okoloidúci vypovedali, že muž sa správal vystrašene, akoby nevedel kde sa nachádza a splašene utekal sem a tam pričom sa predieral pomedzi dav ľudí, ktorí stáli na semafore, pretože  svietila červená.

rudolph-fentz-1

Rudolph Fentz

Po nejakej chvíli vstúpil na vozovku a prechádzajúce auto ho zrazilo na zem. Rudolph Fentz bol na mieste mŕtvy. Privolaní policajti po obhliadke tela našli v jeho vreckách asi 70 dolárov v dávno neplatných bankovkách, 1 medený žetón v hodnote 5 centov nesúci názov salónu, ktorý už dávno nefunguje a navštívenky s menom Rudolf Fentz s adresou piatej avenue. Najpodivnejší bol list, ktorý našli v jeho kabáte. Bola na ňom tá istá adresa ako na vizitkách, ale pečiatka a poštová známka pochádzala z roku 1876.

Vyšetrovanie

Najpodivnejší bol fakt, že muža s menom Rudolf Fentz nikto nehľadal a nikomu ani nechýbal. Prípad bol preto presunutý na oddelenie pre dlhodobo nezvestných a dostal ho na starosti detektív Hubert V. Rihm. Detektív začal s vyšetrovaním takmer okamžite no v žiadnych existujúcich zoznamoch sa jeho meno nenachádzalo a to ani na adrese, ktorá bola udaná v liste a na vizitkách. Taktiež Fentza nikto nepoznal. Šťastie sa na neho usmialo až o niekoľko týždňov neskôr, keď náhodou narazil na telefónny zoznam z roku 1939, kde objavil meno Rudolph Fentz Junior.

Rudolph-Fentz

Tak sa vydal na adresu, ktorá bola udaná v telefónnom zozname. Na tejto adrese bývala vdova po Rudolphovi Fentzovi Juniorovi a od nej sa dozvedel, že jej manžel zomrel pred niekoľkými rokmi. Po niekoľkominútovom rozhovore povedala vdova, že otec jej manžela, ktorý sa volal Rudolph Fentz zmizol v roku 1876 a ukázala mu aj fotku z domáceho albumu. Vraj sa jedného večera v roku 1876 vybral na prechádzku z ktorej sa už nikdy nevrátil. Jeho telo vraj nikdy nenašli. Detektív porovnal fotografie obete autonehody z dňa  16. júna 1950 s fotkou z domáceho archívu. Detektív stratil reč pri pohľade na fotografie, tie sa totiž zhodovali. Je možné ,že Fentz vstúpil do nejakej časovej anomálie a dokázal cestovať v čase? Dodnes zostáva táto záhada nevyriešená a dokazuje, že cestovanie v čase by sa mohlo stať realitou.

 

11313 ľudí si prečítalo tento článok 6 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »