Najväčšia čierna diera je až 17-krát väčšia ako Slnečná sústava

Astronómovia pred mesiacom objavili záhadné vesmírne teleso. Jedná sa o najväčšiu čiernu dieru, ktorú sa nám doposiaľ podarilo objaviť.

304895_nejvetsi-cerna-dira-ve-vesmiru-je-sedmnactkrat-vet_image_620x349

Od Zeme je vzdialená 250 miliónov svetelných rokov a nachádza sa v súhvezdí Perseus – galaxia NGC 1277.

Toto obrovské teleso tvorí až 14 percent celkovej veľkosti galaxie NGC 1277 a jej hmotnosť vedci odhadujú, až na 17-miliárd násoboku hmotnosti Slnka. Astronóm Karl Gebhardt z University of Texas v Austine povedal – „Väčšinu galaxie tvorí čierna diera – s ničím podobným sme sa vo vesmíre ešte nestretli. Je to divné,“

Čierna diera má tak obrovské rozmery, že by sa dala prirovnať k 17-násobku veľkosti našej Slnečnej sústavy. Astronómovia nikdy neobjavili tak obrovskú čiernu dieru. Gebhardt si myslí, že sa jedná o úplne nový druh vesmírneho objektu.

Pozrite sa ako čierna diera vtiahne hviezdu podobnú Slnku!


12977 ľudí si prečítalo tento článok 4 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »