Ohavné experitmenty – Pokus o zombifikáciu psa!

V komunistickom Sovietskom zväze sa diali tie najodpornejšie experimenty v dejinách ľudstva. No však posúdte sami…

pes

Autentický záber pokusného subjektu z roku 1940.


V Sovietskom zväze prebiehal v 30. rokoch 20. storočia jeden z najbarbarskejších vedeckých pokusov v dejinách sveta. Biológovia sovietského vedeckého ústavu odsekávali psom hlavy a následne sa pokúšali zvieratá zachovať čo najdlhšie pri živote.

Tieto experimenty prebiehali v réžii biológa Sergeja Brukhonenka a väčšina sveta o nich dlho nič netušila. Hoci pred 100 rokmi boli etické zásady vo výskume zvierat výrazne menej prísne ako dnes. Rovnako by asi Európu ale aj Spojené štáty Brukhonenkove pokusy prinajmenšom znepokojili …

Až v roku 1940 sa do Veľkej Británie dostali filmové nahrávky, na ktorých boli tieto experimenty zaznamenané. Ruský vedec sa na nich pokúšal priviesť  srdce a hlavu psa k životu, ale oba orgány boli oddelené od tela svojho majiteľa. Najprekvapivejšie je to, že sa experiment naozaj podaril. Hlavu sa podarilo držať nažive aj bez tela a údajne na hlave fungovali aj svaly – mimika.

Pozrite si video ale pozor je dosť drastické…


Samozrejme to vzbudilo obrovský vedecký záujem a súčasne i vedecký odpor, pretože sa jednalo o mučenie zvierat. Súčasne celý tento expriment pôsobil veľmi nedôverčivo a najmä to, že sa údajne svaly na hlave pohybovali bez podpory ostatných orgánov. Podľa renomovaných expertov je jasné, že video samo o sebe je podvrh.
Komu to ale prospelo?

Taktiež sovietské záznamy zverejnené až po páde ríše, dokazujú, že doktor Brukhonenko naozaj vo svojom výskume uspel. Naozaj dokázal udržať psiu hlavu oddelenú od tela nažive – ale iba na niekoľko minút. Ďalším druhom pokusov, ktoré Brukhonenko na psoch vykonával bolo odsávanie krvi. Z tela živého psa najrv odčerpal všetkú krv a potom ju napumpoval do nebohého zvieraťa naspäť. Psy to pomerne často prežili ale zanechalo to na nich trvalé následky – zvieratá mali ťažko poškodený mozog a veľmi malú šancu na dlhodobé prežitie.

Tieto exprimenty boli úplne zbytočné – Brukhonenko a jeho tým sa z nich nedozvedeli nič nové o fyziológii zvierat. Ani ich výskum nemal žiadnych ďalších naslednovníkov, ktorí by pokračovali v tomto odvetví vedeckého výskumu. Jediné, čo z toho vyplynulo, bol prestížny Leninov rád, ktorý Brukhonenko dostal po smrti od sovietskej vlády…

10019 ľudí si prečítalo tento článok 15 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »