Mimozemský život existuje! Potvrdila to aj NASA

Naskytol sa nám úžasný objav! Astronómovia ešte nikdy nič podobné nevideli. Sedem svetov podobných našej Zemi, ktoré obiehajú v malej vzdialenosti okolo mimoriadne studenej hviezdy na ktorej s veľkou pravdepodobnosťou existuje tekutá voda a život!

trappist-1-planet-surface

O objave troch potencionálne obývateľných planét sme v našom magazíne informovali už v polovici roku 2016, pričom planéty obiehajú okolo ultrastudenej trpasličej hviezdy, ktorej veľkosť je len o niečo väčšia ako planéta Jupiter a jej teplota je 2000-krát menšia ako prevláda na povrchu Slnka. Táto hviezda bola pomenovaná TRAPPIST-1 a obieha okolo nej dokopy sedem planét, ktorých obežné dráhy sú dokonca bližšie ako obežná dráha nášho Merkúr-u – najbližšia planéta obiehajúca okolo Slnka.Planéty boli objavené vesmírnym teleskopom Spitzer Space Telescope agentúry NASA v súčinnosti s niekoľkými pozemskými observatóriami vo vzdialenosti 39 svetelných rokov. Prvotné štúdie boli vykonané tímom výskumníkov pod vedením Michaëla Gillona z Univerzity Liège v Belgicku pomocou vesmírneho ďalekohľadu TRAnsiting Planets and PlanetesImals Small Telescope (TRAPPIST) v observatóriu nachádzajúcom sa v La Silla v Čile. Podľa najnovších analýz dát získaných vesmírnym teleskopom sa zistilo, že zloženie planét približne veľkosti našej Zeme v planetárnom systéme TRAPPIST-1 je prevažne skalné a majú primeranú povrchovú teplotu pre udržanie vody v tekutom skupenstve. Podľa všeobecnej teórie tam kde sa nachádza voda v tekutom skupenstve a dostatočná teplota je veľka pravdepodobnosť že tam existuje život aký poznáme aj tu.

trappist-1-planet-orbits-diagram

Porovnanie obežných dráh


Všetkých sedem planét majú tak tesné obežné dráhy, že jeden rok trvá v rozmedzí od 1,5 dňa až 20 dní. Vesmírny teleskop Spitzer zaznamenal, že planéta známa ako Trappist-1 H prejde okolo svojej hviezdy za 20 dní.

trappist-1-4-PIA21425-1024x576

Trpasličia hviezda TRAPPIST-1 sa dožíva až 4 trilióny rokov.

417913 ľudí si prečítalo tento článok 63 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »