Mimozemské zvuky ďalekého vesmíru – Saturn

Vesmírne objekty, ako aj samotný vesmír vydávajú obrovské množstvo zvukov, ktoré sa nám podarilo zachytiť. Vesmírna sonda CASSINI vypustená do kozmu v roku 1997 zaznamenala množstvo rádiových vĺn, ionizujúceho žiarenia a plazmových vĺn, ktoré vedci z NASA dokázali prekonvertovať do zvukového záznamu.

Úlovok vesmírnej sondy Cassini

radiove-signaly-saturnCassini je americká planetárna sonda, určená pre prieskum planéty Saturn, jeho prstencov a jeho mesiacov. Sonda bola vypustená do kozmu v roku 1997 a na miesto určenia doletela 1. júla 2004. Sonda je doteraz činná a za osem rokov svojej doterajšej činnosti získala množstvo cenných informácii o planetárnom systéme Saturna. Najzáhadnejšie signály zachytili jej detektory rádiových a plazmových vĺn 25. 6. 2004 v rozsahu od 50 do 500 kHz. Signály sa objavovali vždy v sériách a v krátkych intervaloch, pričom jeho trvanie bolo zhruba 1-3 sekundy.

Agentúra NASA záznam neskôr zverejnila nahrávku so zámerom upozorniť na záhadnú „hudbu“, ktorú Saturn vydáva. Nahrávka oslovila  obrovské množstvo nadšencov konšpiračných teórií a okamžite začali poukazovať, že zachytené signály tvoria neznámu reč alebo komunikáciu mimozemskej civilizácie. Niektorí fanatici dokonca tvrdia, že rozpoznávajú aj jednotlivé slová, ktoré boli v zázname zachytené, no nikto nevie čo znamenajú.

 

Vedci z agentúry NASA sa odmietajú vyjadriť k tejto teórii, ale myslia si, že sa jedná o zvuky dopadu meteoritov na povrch Saturnu alebo o zvuky ľadovcových čiastočiek v prstenci Saturnu. Nepopreli však ani teóriu, ktorá tvrdí, že sa jedná o komunikáciu mimozemskej civilizácie, dokonca to aj čiastočne pripúšťajú.

Ďalší diel - Mimozemské zvuky ďalekého vesmíru – Jupiter

10496 ľudí si prečítalo tento článok 8 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »