Les, v ktorom zomrie aj sto ľudí ročne

Les Aokigahara sa nachádza v Japonsku, na úpätí hory Fuji. Všade je množstvo stromov, ktorých korene sa krútia po zemi ako hady. Hovorí sa mu preto aj Juaki, čo znamená „More stromov“. Oveľa známejší je však pod názvom „Les samovrahov“. Ročne sem totiž prídu desiatky ľudí, ktorí chcú predčasne ukončiť svoj život. Aké pohnútky ich vedú práve sem?

Aokigahara_forest_01

Zdroj: flickr.com

Les je tmavým a chladným miestom s rozlohou asi 35 km2. Je tak hustý, že cez stromy preniká len veľmi málo slnečného svetla. Spev vtákov tu počuť len výnimočne a tak ste obkľúčený magickým tichom. Hoci sa pokladá za jeden z najkrajších lesov Japonska, len čo vojdete do jeho útrob, pocítite tú atmosféru nasiaknutú smrťou. Ako prvé vás privítajú tabule upozorňujúce na nebezpečenstvá, ktoré v lese číhajú. Boli sem postavené ako prevencia samovrážd. Píše sa na nich o tom, že život je vzácny dar a treba si ho vážiť. Máme myslieť na svojich rodičov a príbuzných a nenechávať si problémy len pre seba.

img_7049

Zdroj: djstorm.files.wordpress.com

aokigahara-japans-suicide-forest-sign

Zdroj: blog.insureandgo.com

Nestraťte sa!

Hlbšie v lese narazíte na povrazy, za ktoré je vstup zakázaný. Ohraničujú najfrekventovanejšie miesta, kde sa našli telá úbožiakov. Dodnes sa dá ešte naraziť na pozostatky, ktoré ostávajú zakliesnené medzi koreňmi alebo v podzemných jaskyniach. Mnohí tu zanechali svoje odkazy, niekde vidieť pozostatky oblečenia, fľaše alebo iné osobné veci. Nájsť je tu možné aj pásky, ktoré majú skrytú funkciu. V lese je vulkanická pôda plná magnetických prvkov, ktoré spôsobujú nefunkčnosť kompasov a iných GPS prístrojov. Pásky sú preto veľmi dobrým vodítkom na cestu von z lesného bludiska. Niektorým však poslúžili úplne iným spôsobom – ako slučka na krk.

Aokigahara-Haunted-Forest-Japan-305x332

Zdroj: 2.bp.blogspot.com

Čierna minulosť

Jednou z príčin toho, prečo si samovrahovia vyberajú práve tento les môže byť starý zvyk zvaný „ubasute“. V časoch hladomoru, keď ľudia nemali čo do úst, sa sem posielali starí ľudia, aby už neboli príťažou pre ostatných. Úbohí ľudia potom v lese umierali od hladu dlhou a strašnou smrťou. Povráva sa, že ich duchovia ostali tu a nabádajú ostatných, aby si vybrali práve tento les za miesto svojho večného odpočinku.

aokigahara-suicide-forest-1413460703427

Zdroj: vice-images.vice.com

Kniha

Počet samovrážd však môže mať na svedomí aj japonský spisovateľ Seicho Matsumoto, ktorý v roku 1960 vydal knihu s názvom „Nami no To“. Príbeh knihy hovorí o dvojici mladých ľudí, ktorých trápila nešťastná láska. Svoj problém sa rozhodli riešiť samovraždou, a to práve v lese Aokigahara. Po vydaní knihy vzrástla popularita lesa a počet samovrážd neuveriteľne stúpol. V číslach je to až sto ľudí ročne a doteraz sa to neskončilo.

Najviac samovrážd sa stane pravidelne na jar (marec, apríl). Miestne úrady však zakázali informovať verejnosť o tom, koľko tiel sa z lesa vynieslo, alebo vynáša. Chcú tak už nadobro zabrániť šíreniu morbídnej povesti lesa. Dúfajme, že sa im to podarí a les prestane byť útočiskom smrti.

10599 ľudí si prečítalo tento článok 14 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »