Kryonika – Zmrazenie ľudského tela!

surgery2

Príprava tela na proces. Aplikovanie kryoprotektantov.

Mnohí ľudia sú presvedčení o tom, že kryoprezervácia ľudského tela im dáva nádej večného života. Bohužiaľ so súčasným stavom medicíny to nie je možné. A čo v budúcnosti? Bude medicína natoľko vyspelá, že dokážu dokonca takýchto ľudí vyliečiť aj z rakoviny?  Je to naozaj reálne ? V súčastnosti sa touto témou zaoberá aj Americká spoločnosť ALCOR    v Arizone, ktorá to naozaj prezentuje aj v praxi. Technologický postup kryoprezervácie je známy zhruba 50 rokov pre jednobunkové embriá organizmov. Otázkou je, zvládnu títo experti “zmraziť” aj také zložité organizmy ako je ľudské telo? Odborníci z oblasti kryogeniky hovoria jednoznačné NIE ! Hlavným problémom kryoprezervácie je narušenie bunkovej priestorovej štruktúry, bez ktorej ľudské tkanivo nemôže fungovať. Čo to znamená v praxi? Jednoducho bunky sa stanú neusporiadané a nebudú tvoriť správne fungujúci ľudský orgán. Príklad: Z kocky ľadu sa po rozmrazení stane voda a teda  napr. s ľudského žalúdka by po rozmrazení ostalo iba želé. Pre úspešnú kryoprezerváciu ľudského tela je nutné naplniť dva zdanlivo jednoduché predpoklady a to:

  1. Objaviť správne tempo zmrazenia a naopak zohriatia tela
  2. Objaviť vhodnú zmes kryoprotektantov, dostať ich do jadra buniek a potom zase von

Ak je tempo ochladenia príliš nízke, bunky sú vystavené nepriaznivým vplyvom ako napr. dehydratácia a vysoká toxicita cytosolu. Ak je tempo naopak veľmi rýchle, bunky nemajú priestor na osmotické vyrovnávanie a tým vznikajú ľadové kryštály aj vo vnútri bunky. Naviac, niektoré bunky v ľudskom tele potrebujú rozdielne tempo ochladzovania, zohrievania od 1–1000 °C za jednu minútu.

V súčasnej dobe môže človek legálne podstúpiť takúto procedúru až po uznaní pacienta za klinicky mŕtveho. Cena za hybernáciu sa šplhá až na 100,000 dolárov. Neuroprezervácia (len uchovanie hlavy a mozgu) stojí zhruba 80,000 dolárov.

Prehliadka laboratórií ALCOR-u11230 ľudí si prečítalo tento článok 5 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »