Krvavá minulosť Čachtického hradu

Na tomto hrade, dnes už len zrúcanine,  žila krvavá grófka Alžbeta Báthoryová alebo „Čachtická pani”  zabila tu stovky panien a kúpala sa v ich krvi v domnení, že jej to prinesie večnú mladosť.

00000040

Čachtický hrad krvavej grófky Alžbety Báthoryovej. Nachádza sa v obci Čachtice neďaleko Nového Mesta nad Váhom.


Táto zrúcanina hradu s hrôzostrašnou a krvavou históriou bola kedysi domovom nechválne známej grófky Alžbety Báthoryovej (1560 – 1614), tiež známej ako krvavá grófka. V rokoch 1585 až 1610 tu zavraždila viac než šesťsto dievčat,v domnení, že tíska večnú mladosť. Vraždeniu sa začala oddávať, keď si slúžka pri oblieliekaní grófky pichla do prsta a začala prudko krvácať. Keď krv vystrekla Alžbete na líce, pozrela sa do zrkadla a zdalo sa jej, že pleť je na tom mieste mladšia. Premohlo ju obrovské nutkanie kúpať sa v krvi mladých dievčat a spolu so služobníctvom im podrezávala hrdlá, vešala ich telá hore nohami a krv nechala stekať do drevennej nádoby. Verila, že keď sa bude každý deň kúpať v krvi, zostane navždy mladá, a tak pokračovala zbesilo vo vraždení.

Portrét krvavej grófky Alžbety Báthoryovej.


Mladé dievčatá lákala na hrad s ponukou dobrého zárobku do služby. Niektoré dievčatá kruto mučili, aby krv získali, iné ihneď zabili. Keď nové slúžky prišli ku skrini, aby panej vybrali šperky, vystrelili odtiaľ nože, ktoré tam boli nastražené a okamžite ju pribodli ich o skriňu. Dievčatá veľmi trpeli, zomierali pomaly a v bolestiach, pričom ich krv stekala do kanála spojeného s vaňou vo vedľajšej miestnosti. Na Alžbetine strašné činy sa napokon prišlo – v hradnej krypte a na poliach sa našli telá a grófku čakal tvrdý trest. Zamurovali ju a nechali len malú škáru vo dverách, kadiaľ dostávala jedlo. Alžbeta tam o štyri roky zomrela. Niektorí hovoria, že jej telo odviezli do rodinnej krypty v maďarskom Ecséde, iní, že ju pochovali v krypte na jej hrade, odlkiaľ sa každú noc vydáva hľadať ďalšiu krv. V každom prípade sú príbehy o grófke také hrôzostrašné a silné, že miestni sa k hradu radšej vôbec nepribližujú.

4069 ľudí si prečítalo tento článok 5 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »