Kolský super vrt – Zachytili sme zvuky pekla ?

V 60-tych rokoch minulého storočia, započali vedci v Sovietskom zväze ambiciózny projekt, ktorého cieľom bolo preniknúť do hlbín Zeme. Známy je pod názvom Kolský superhlbinný vrt, podľa Kolského polostrova, kde sa nachádza. Medzi laickou verejnosťou sa o ňom hovorí aj ako o „Ceste do pekla“. Prečo?

Doteraz najhlbší vrt na svete bol vyhĺbený pri meste Zapoľarnij na poloostrove Kola na Kamčatke v Rusku. Práce na ňom začali 24. mája 1970 a skončili v roku 1989, kedy mal hĺbku 12 262 m. Vrt mal slúžiť k predpovedaniu zemetrasení. Taktiež snímali šumy v tektonických doskách. Ruský vedec Dimitrij Assakov prehlásil, že v hĺbke 13 km navŕtali dutý priestor z ktorého pomocou mikrofónu bolo počuť krik ľudských hlasov. Teplota ukazovala 1100 stupňov. Assakov doslova prehlásil: Neverím v Boha ani na nebo, ale odteraz verím na peklo. Som presvedčený, že sme navŕtali strop pekla. Počuli sme ľudí, ktorí zavýjali od bolesti – boli to milióny hlasov. Vrtné práce prerušili, lebo pracovníci prepadli panike.

12859 ľudí si prečítalo tento článok 5 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »