Kanibalizmus u hadov! Niektoré požierajú sami seba

snake-eats-itselfTo, že niektoré hady požierajú vlastné mláďatá nieje nič nové. Mexický štrkáč je typickým príkladom takéhoto správania. Podľa štatistík z roku 2008 je preukázané, že až 68 percent štrkáčich prvorodičiek zožerie zaživa svoje mláďatá v priebehu života.

Ďalšou pozoruhodnou vlastnosťou niektorých hadov je aj to, že je schopný zahryznúť sa aj do svojho vlastného tela. Pre starovekého človeka sa stalo takéto zmätené správanie symbolom pre nekonečno. Vedci v tom vidia skôr hlad, ktorý núti k takémuto zúfalému činu. Je zaujímavé, že hadi majú takéto správanie ako základný inštinkt. Na videu uvidíte ako sa takéto správanie prejavuje u  hada, ktorý prišiel o svoju hlavu!


13645 ľudí si prečítalo tento článok 7 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »