Exorcizmus (†24) Anneliese Michel

tumblr_lvghtrikPA1r5f5b5o1_500

Posadnutosť ju úplne zmenila.

 

Anneliese Michel (21.septembra 1952 – † 1. júla 1976) bola nemecká katolícka žena, ktorá bola posadnutá démonmi a následne podstúpila exorcizmus. Prípad bol označený ako prípad duševnej choroby,, a náboženskej hystérie. Boli o nej nakrútené celkom 3 snímky, The Exorcism of Emily Rose, Requiem a o the Asylum film Anneliese: The Exorcist Tapes, ktoré su založené na jej príbehu.

 

Život pred tým…

Michela sa narodila 21. septembra 1952 v Leiblfing, Bavorsko, západné Nemecko do prísnej katolíckej rodiny. Keď jej bolo šestnásť, utrpela ťažké kŕče a bola jej diagnostikovaná “epilepsia”.Neskôr začala mávať halucinácie pri večerných modlidbách. V roku 1973, trpela ťažkými depresiami a v hlave jej zneli neznáme hlasy ktoré jej neustále hovorili že je “posadnutá” a že bude” hniť v pekle “.

Posadnutosť démonmi

V roku 1968 sa u nej objavili prvé príznaky mimoriadnych záchvatov. Bez zjavnej príčiny upadla v škole do bezvedomia a nasledujúcej noci si v silných kŕčoch odhryzla z jazyka. Neskôr uvádzala že behom jej záchvatu cítila cudziu silu ktorá ju vtláčala do postele

Po druhom záchvate v auguste roku 1969 jej rodinný lekár navrhol neurologické vyšetrenie s podozrením na ťažkú epilepsiu, ale všetky testy vrátane EEG skončili s negatívnym výsledkom a vyšetrenie bolo skončené. Diagnostikovali jej epileptické ochorenie typu grand mal, záchvat bol označený ako cerebrálna kŕč nočného typu. Lekár jej predpísal antiepileptika, ktorými bola liečená až do smrti.

O rok neskôr behom ozdravného pobytu po zápale pľúc dostala ďalší záchvat a upadla do bezvedomia. Neurologické vyšetrenie opäť nepotvrdilo žiadnu diagnózu. Behom tohto pobytu v meste Mittelberg zažila prvé vízie, v ktorý údajne videla “obrovskú tlamu diabla” [“riesige teuflische Fratze“]. Táto halucinácia sa jej postupne vracala a ona upadla do apatie a ťažkej depresie.

Posledný z mnoho ťažkých záchvatov dostala v júni roku 1972. Anneliese si sťažovala na protivný zápach, ktorý nikto iný necítil iba ona. Halucinácie ktorými trpí sa dostavujú čoraz častejšie. Anneliese začína hľadať pomoc vo viere v boha. Anneliese vycestovala do Talianska na púť na San Damiano a nebola schopná pozrieť sa na obraz Krista a nemohla vstúpiť do kaplnky, dokonca pri púti napadla správkyňu ktorá sa starala o kaplnku.

V tejto dobe sa o jej prípad začína zaujímať Adolf Rodewyk, považovaný za špecialistu na exorcizmus a posadnutosť, ktorý do jej života nechce zasahovať, ale zároveň vyjadruje presvedčenie, že sa v jej prípade skutočne o posadnutosť jedná. V tej istej dobe sa s ňou zoznámil kňaz Ernst Alt, ktorý sa s ňou začal pravidelne modliť. Potom, čo na jeho odporúčanie Anneliese prekonala ďalšie neurologické vyšetrenia (opäť s negatívnym výsledkom), požiadal Alt würzburského biskupa Jozefa ŠTANGLA, aby mohol vykonať exorcizmus podľa pravidiel Rímskeho rituálu. Za podpory Rodewyka nakoniec povolenie získal v septembri 1975.

Medzitým sa však jej stav výrazne zhoršil. Dočasne ochrnula, prekonala rad kŕčových záchvatov, počas ktorých prepadala zúrivosti a napádala okolité osoby. Takmer prestala spať, trpela záchvatmi hyperaktivity, počas ktorých sa vrhala do vzduchu a na zem, ubližovala si a po dobu niekoľkých hodín nemohla artikulovať. Sťažovala si vysoké teploty, pričom zo seba strhávala šaty alebo sa tvárou ponárala do záchodovej misi.

Prvý exorcizmus, ktorý spoločne vykonávali Ernst Alt a Salvatoriáni Arnold Renz, sa konal 24. septembra 1975 a po ňom nasledovalo niekoľko ďalších “sedenia”. Exorcista počas exorcizmu údajne hovorili so šiestimi domnelými démonmi, ktorí sa mali označovať ako Kain, Nero, Judáš, Lucifer, Hitler(?) a farár Fleischmann. Anneliesin stav začal zlepšovať, v októbri sa u nej dostavili zlepšenia prestala upadať do tranzu. V februári 1976 vízie prestali úplne. Fyzický stav sa však i naďalej zhoršoval a Anneliese strácala na váhe, neprijímala potravu, odmietala lekára dôsledkom toho skonala v mučivých útrapach dňa 1. júla 1976. Súdna pitva potvrdila že zomrela v dôsledku podvýživy. Kritici prípadu tvrdia, že podvýživa bola spôsobená pôstom počas exorcizmu, čo však nie je možné kvôli dĺžke tohto exorcizmu. Anneliese odmietala potravu systematicky a dlhodobo bez ohľadu na prebiehajúce exorcizmus.

anExhumácia

Rodičia požiadali úrady o povolenie na exhumáciu pozostatkov svojej dcéry pre podozrenie že  jej telo zostalo aj postupom času neporušené. Oficiálnym dôvodom predložené rodičmi bolo že Anneliese bola pochovaná za zbytočného zhonu a v lacnej rakve. Takmer dva roky po pohrebe, dňa 25. februára 1978, boli jej pozostatky presunuté do novej dubovej rakvy, ktorá bola lemovaná cínom.

zdroj: niektoré informácie boli čerpané z wikipedia.org
16739 ľudí si prečítalo tento článok 20 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »