Drakulova pevnosť. Hrôzostrašný hrad Bran

Bran

Vlad Tepeš

Starodávna maľba zobrazuje priebeh nabodávania obetí na kôl

Tento starodávny hrad, ktorý sa spája s menom jedného z najkrutejších zabijakov dávnej doby je jednou z najobľúbenejších turistických lokalít pre ľudí, ktorým je slovo strach druhým menom. Podľa legendy tu žil valašský veľmož Vlad III. Drakula – Tepeš (1431 – 1476), ktorý sa preslávil pre svoju krutovládu a zvrátenú potrebu ubližovať, priam až krvilačne mučiť svoje obete.  Medzi jeho najobľúbenejšie spôsoby mučenia patrilo nabodávanie svojich obetí na kôl. Aj vďaka tomuto drastickému spôsobu popravovania získal svoju prezývku Tepeš – Narážač.

Podľa historických spisov Vlad dokonca pracoval na zlepšovaní techniky nabodávania, aby obeť prežila čo najdlhšie. Tento spôsob popravy získal počas svojho väznenia v tureckom vezení. Poprava bola vykonávaná nabodnutím cez análny otvor a kôl im vychádzal z úst. Podľa súčasných odborníkov musel mať Vlad Drakula Tepeš mimoriadne znalosti o ľudskej anatómii inak by obete umierali veľmi rýchlo čo sa však dosiahnuť nechcel.

Tento hrad sa nachádza pár kilometrov od mesta Târgovişte. Vedie k nemu 1500 schodov a aj v dnešnej dobe sa považuje za najviac vyhľadávanú strašidelnú lokalitu na svete.

Video prehliadka hradu11952 ľudí si prečítalo tento článok 7 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »