Dokumentárny seriál: Kosmos – časoprostorová odysea (Online CZ)

Dokumentární série Kosmos – časoprostorová odysea je nový strhujícího třináctidílný pořad producentky a scénáristky Anny Druyanové a producenta Setha MacFarlana (Griffinovi, Méďa).
Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu.
Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru.
Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost.(National Geographic) 


csfd-logo90 %

Cosmos: A SpaceTime Odyssey

 • Kosmos – časoprostorová odysea

Dokumentární, USA, 2014, 13×45 min 

Kliknite na názov epizódy ktorú chcete pozerať

1. Séria

 1. Procházka Mléčnou dráhou
 2. Řeky života
 3. Znalosti a strach
 4. Obloha plná duchů
 5. Skryto ve světle
 6. Do hloubky
 7. Stáři neznámé
 8. Sestry slunce
 9. Ztracené světy planety Země
 10. Elektrický hoch
 11. Nesmrtelní
 12. Svobodný svět
 13. Skryto ve světle
19009 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes • Redakcia
    Redakcia
  Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
  Translate »