Chongquing jaskyňa s vlastným počasím

 

  • Jaskynný systém bol objavený v provincii Číny Chongquing tímom jaskyniarov a fotografov

  • Jaskyniar Robbie Shone z anglického Manchesteru, uviedol že niektoré jaskynné systémy boli kedysi používané baníkmi ale doposiaľ neboli nikdy úplne preskúmané.

  • Sieť jaskýň obsahuje vlastnú vegetáciu, oblačnosť, vodu a má rozlohu 51,000 metrov štvorcových

Jaskyniari narazili tak na najväčšiu a najzaujímavejšiu jaskyňu na svete, ktorá obsahuje vlastný ekosystém, vlastné počasie – rozštiepené oblaky, pretrvávajúcu hmlu vo vnútri rozľahlej jaskyne.

Tím odborníkov a fotografov preskúmalo tento obrovský jaskynný systém a vzali vôbec prvé fotografie a videá z tohto prírodného zázraku.

 

“Je to vždy veľmi zvláštne, pretože vedel, že ste prvý krok pešo do jaskyne, alebo niekam, kde nikto predtým nikdy nebol a nevedel, čo môžete nájsť a objavovať.

“Kde inde na Zemi sa stále drží tajomstvo objavu? To je to, čo milujem.
Pán Shones bol obzvlášť nadšení z jaskynnej siete v ktorej sa nachádza vnútorný systém počasia.

“Hustý oblak hmly a visí v hornej polovici jaskyne, z ktorej nieje úníku cez malý priechod vo výške 250m.”

“Väčšina jaskyne je prístupná len dlhou chôdzou, niektorá vyžaduje hlboké plávanie, ostatné môžu byť vo veľmi vysokej vertikálnej polohe, kde sú potrebné laná vyskakovať dole múru hlboko do jaskýň.”

“Museli sme si byť vedomí výškou hladiny vody vo vnútri jaskýňe, najmä keď silno pršalo na povrchu.

 

10543 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »