Centralia – Mesto duchov horí už 50 rokov

Zdá sa vám to nemožne ? Verte tomu, že to možné je. Takéto miesto by ste našli v Spojených štátoch amerických, štát Pensylvánia. Jeho história sa datuje od roku 1866. Kedysi bežne obývané mesto, kde sa hlavným zdrojom príjmu stala uhoľná baňa. Žilo tu 2761 ľudí.

27. mája 1962 sa všetko zmenilo. Hasiči boli privolaní kvôli likvidácií skládky, ktorá sa nachádzala v starej banskej štôlni. Spravili osudnú chybu, skládka bola podpálená so zámerom ju odstrániť. Požiar sa rýchlo rozšíril po celej bani a začalo peklo. Takmer 20 rokov tu žili ľudia aj napriek tomu, že sa požiar sa nedarilo uhasiť. Obyvateľstvo v tomto čase húfne odchádzalo z mesta, pretože sa tu hromadili nebezpečné výpary v ktorých sa nachádzalo veľké množstvo oxidu uhoľnatého – plyn, ktorý vzniká pri horení uhoľného ložiska.

V roku 1980 sa začali prepadávať cesty a miestny pumpár nameral v zásobníku na palivá, ktoré mal pod zemou neuveriteľných 80 stupňov Celzia, čo je veľmi neprijateľné. Pod mestom Cenralia podľa odhadov sa nachádza toľko uhlia, že bude horieť minimálne 250 rokov pri takom tempe ako doteraz.

Mesto Centralia sa stalo dejiskom niekoľkých filmov ako napríklad “Nothing But Trouble”, “Silent Hill”, “Made in USA” a “Sinkhole”.


 

11072 ľudí si prečítalo tento článok 2 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »