V Brazílii objavili nový druh riečneho delfína!

Vedecký tím zložený z britských a brazílskych výskumníkov v povodí brazílskej rieky Araguaia objavil nový druh riečneho delfína.

pink-dolphin-amazon-riverObjav nového druhu pomenovaného podľa mohutnej, vyše 2600 kilometrov dlhej rieky v Amazonskom pralese ako Inia araguaiaensis vedci oficiálne ohlásili začiatkom tohto týždňa prostredníctvom štúdie zverejnenej vo vedeckom periodiku Plos One.

Naposledy sa vedcom podarilo opísať nový druh riečneho delfína v roku 1918.

Biológ Tomas Hrbek, autor štúdie a profesor na univerzite v meste Manaus, zdôraznil, že ide o tretí objav riečneho delfína v tejto oblasti.

Hrbek priznáva, že išlo o neočakávaný objav. “Je veľmi podobný ostatným druhom riečnych delfínov v amazonskej oblasti,” cituje vedca na svojej internetovej stránke BBC. “Našli sa v oblasti, kde ich ľudia vídavajú prakticky stále. Sú to napokon veľké cicavce. No nikto to poriadne nepreskúmal.”

Vedci z Hrbekovho výskumného tímu tvrdia, že rozdiely medzi araguaiským delfínom a inými druhmi v povodí Amazonu sú napríklad v počte zubov. Najviac odlišnosti medzi jednotlivými druhmi sa však našlo v ich genetickej výbave, na základe ktorej vedci napokon vystavali svoju hypotézu o novom druhu.

Je vysoká pravdepodobnasť, že rieka Araguaia je domovom okolo tisícky takýchto živočíchov.

Zdroj: TASR

10541 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »