Astronómovia z NASA objavili prvú planétu podobnú Zemi

Americkí astronómovia objavili prvú planétu podobnú Zemi, ktorá spĺňa kľúčové kritéria pre život aký poznáme. Planéta nesúca označenie Kepler-186f, ktorú objavil vesmírny teleskop Kepler Space Telescope v tzv. ”obývateľnej zóne”, ktorá je vzdialená približne 500(Ako dlho by trvala cesta ?) svetelných rokov od Zeme. “Objav planéty Kepler-186f je významným krokom k nájdeniu planéty podobnej našej Zemi,” povedal Paul Hertz, riaditeľ NASA Astrophysics Division v sídle agentúry vo Washingtone. Aj keď poznáme veľkosť planéty Kepler-186f, stále nám nieje známe jej zloženie. Avšak výskum potvrdil, že zloženie je s najväčšou pravdepodobnosťou skalnaté podobne ako aj u nás na Zemi.

kepler186f_artistconcept_0

Ilustračný záber

 

“Planéty vhodné pre život aký poznáme budeme vyhľadávať len s podobným zložím a vlastnosťami ako má Zem,” povedala vedecká pracovníčka zo SETI Institute v NASA Ames Research Center v Moffett Field v Kalifornii.

kepler186f_comparisongraphic_0

Graf porovnáva planéty našej vnútornej slnečnej sústavy s planetárnym systémom Kepler-186, a päť planét hviezdnej sústavy o 500 svetelných rokov od Zeme v súhvezdí Labute.
Zdroj: NASA Ames / SETI Institute / JPL-Caltech

Kepler-186f obieha v systéme planét Kepler-186 v súhvezdí Labute. Tento systém obsahuje ešte štyri planéty, ktoré obiehajú okolo svojej hviezdy s polovičnou veľkosťou a hmotnosťou ako Slnko. Hviezda je klasifikovaná ako – červený trpaslík, ktorá tvorí asi 70 percent hviezd Mliečnej dráhy.

Planetárny systém obsahuje planéty Kepler-186b, Kepler-186c, Kepler-186d a Kepler-186e, ktoré obehnú okolo svojho slnka raz za štyri, sedem, trinásť a 22 dní. Tieto planéty nemajú vhodné podmienky pre život, pretože teplota na nich je príliš vysoká.  Tieto planéty sú 1,5-krát menšie ako je Zem.

Zdroj: NASA.GOV

10539 ľudí si prečítalo tento článok 2 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »