Ako vznikol mesiac ? Vedci majú v rukách dôkazy!

Nové nemecké štúdia poporujú téoriu vzniku Mesiaca zrážkou obrovského telesa so Zemou!
as

Nové nemecké štúdie podporujú doterajšiu teóriu, že Mesiac vznikol nárazom obrovského vesmírneho telesa veľkosti Marsu do našej planéty. Tím vedcov pod vedením Daniela Herwartza z univerzity v nemeckom Göttingene analyzoval chemické zloženie mesačnej horniny, ktorú z Mesiacia priviezli americký astronauti.

Zem a Mesiac majú veľmi podobné chemické zloženie. Doterajšie výskumy ukázali len nepatrné rozdiele v množstve izotopov prvkov ako sú napríklad kyslík, kremík alebo titan. Herwartzov tím, použil citlivejšiu metódu pre analýzu izotopu kyslíka. Ta ukázala, že izotop kyslíka na Mesiaci je menej početný ako na Zemi. Rozdiel je približne 12 časti na 1 milión.

“Rozdiely sú malé ale existujú,” vysvetľuje Herwartz.”To môže znamenať len to, že muselo dôjsť k obrovskej kolízii. Mimo toho nám poskytuje predstavu o geochémii planéty Theia.”

Podľa takzvanej teórie veľkého nárazu so Zemou pred 4,5 miliardou rokou zrazila s protoplanétou Theia. Kolízia z obch telies vyvrhla značné množstvo materiálu, z ktorého se vytvoril prstenec a následne Mesiac.

zdroj: http://iprima.cz
preklad: záhady.org

10803 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »