Ako funguje UFO ?

Ako funguje vesmírne plavidlo mimozemskej civilizácie, známe aj ako lietajúci tanier či disk? Prečo dokáže také krkolomné manévre? Tieto poznatky sú publikované na základe výpovede inžiniera Boba Lazara (vlastným menom Robert Scott Lazar) a svedkov, ktorí sa podieľali na výskume stroskotaného plavidla z Roswellu na tajnej vojenskej základni, tiež známe aj ako Zóna 51 alebo S:4 .

Tvar a letové vlastnosti lode

obtek5

Smer prúdenia vzduchu obtekajúce krídlo

Ľudia, ktorí takéto plavidlo videli sa zhodujú na tom, že loď má väčšinou tvar lietajúceho taniera, trojuholníka alebo loď valcového tvaru. Vesmír je obrovský a preto predpokladáme, že lode prichádzajú z rôznych galaxií vesmíru. Funguje to tak isto ako u nás.

Preklopením vztlakovej klapky vznikne vztlak

Každé lietadlo má niekoľko modelov a každý model ma iné letové vlastnosti a vybavenie. Pre príklad, ľahké lietadlá majú krídla. Tieto krídla sú väčšinou oblé a dlhé. Nadzvukové lietadlá by krídla vlastne už ani nemali mať. Nadzvukové lietadlo, ktoré momentálne vyvíja NASA, model X-43, je iba lietajúca doska. Tvar ovplyvňuje aerodynamiku v našej atmosfére a sila ktorá pôsobí v našej atmosfére je vztlak. Z toho dôvodu majú naše lietadlá krídla, majú plochu na ktorú táto sila pôsobí a umožňuje lietadlu vzlietnúť.  Ak sa pozrieme na tvar mimozemských lodí, tak z pohľadu aerodynamiky sú najvhodnejšie taniere a lode trojuholníkového tvaru.

Všetci vieme, že vo vesmíre je vákuum, teda absolútna absencia vzduchu, takže aerodynamika na tejto lodi je úplne nepodstatná. Má teda iba estetický účel ?

Pohon lode

i3880w460h276xyz1001Vedci predpokladajú, že lode využívajú antigravitačný pohon,  ktorý zabezpečuje antihmotový reaktor. Jeho výkon sa vyrovná niekoľkým jadrovým elektrárňam bežiacim na plný výkon. Vzhľadom na to, že obal lodi je použitý ako vodič dôjde k ionizácii vzduchu a ako vedľajší efekt je ten, že loď v noci žiari ako keď svieti žiarovka. Loď sa pohybuje dôsledkom deformácie gravitačného poľa a v podstate pred plavidlom ohýba priestor, vesmírne plavidlo sa stane súčasťou priestoru a keď sa reaktor vypne, loď sa presunie tam, kde bola zacielená. Stáva sa to prakticky okamžite, pretože gravitácia deformuje čas.

 Ako dokáže posádka prežiť let z inej galaxie?

Worm3

Najbližšia hviezda od  Slnka je Alfa Centauri v južnom súhvezdí Kentaur. Jej vzdialenosť od Slnka je 4,28 svetelných rokov. Ak by človek dokázal letieť rýchlosťou svetla (1 079 252 848,8 km/h) trvalo by mu to zhruba 4,28 roka.  Najvzdialenejší a zároveň najrýchlejší ľudský výtvor je sonda Voyager 1, ktorá putuje vesmírom a momentálne smeruje mimo našu slnečnú sústavu. Rýchlosť sondy Voyager 1 je 16 km/s a k najbližšej hviezde Alfa Centauri, by letela zhruba 72,000 rokov.  Je možné aby posádka mimozemskej lode prežila cestu, ktorá môže trvať aj niekoľko miliónov rokov? To určite nie! Preto sa vedci domnievajú, že mimozemské technológie sú schopné vyhľadať tzv. “Červie diery”, ktoré slúžia ako skratka vo vesmírnom priestore a používajú ich na cestovanie naprieč vesmírom.

 

11746 ľudí si prečítalo tento článok 6 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »