5 extrémne bizarných fóbii

 1. Mageirokofóbia – strach z varenia

1

Tento bizarný strach menom mageirokofóbia pochádza z gréckeho slova „mageirokos“, čo znamená odborník vo varení. Pokiaľ človek žije sám, táto porucha môže byť nebezpečná a viesť k nezdravému stravovaniu sa. Ľudia trpiaci touto poruchou sa môže cítiť zastrašení ľuďmi, ktorý majú v kuchyni zručnosti a práve to zastrašenie a pocit nedostatočnosti je pravdepodobne dôvodom ich poruchy.

 

 1. Pediofóbia – strach z bábik

2

Pediofóbia je iracionálny strach z bábik. Nie len zo strašidelných bábik – všetkých bábik! Prísne povedané je to strach a hrôza z „falošných reprezentácii vnímajúcich bytostí“ čo znamená, že to zvyčajne zahŕňa aj strach z robotov a manekýn čo vedie k tomu, že pre týchto ľudí je nakupovanie v obchodoch veľmi ťažké. Táto fóbia by sa nemala zamieňať s pedofóbiou alebo pediafóbiou, čo je strach z detí.

 

 1. Deipnofóbia – strach z rozhovorov pri večeri

3

Priznajme si, niektoré konverzácie pri večeri nemusia byť vždy príjemné, ale niektorí ľudia sú tak vystrašení z rozhovoru s inou osobou počas večere, že sa radšej úplne vyhýbajú večernému jedeniu v jedálni / kuchyni. V minulých dobách boli prísne pravidlá etikety, ktoré pomohli týmto osobám riešiť takéto situácie – ale na väčšinu z nich sa už (bohužiaľ) zabudlo.

 

 1. Eisoptrofóbia – strach zo zrkadiel

4

Táto fóbia predstavuje strach zo zrkadiel v širšom slova zmysle alebo presnejšie strach, že cez zrkadlo je možné prísť do kontaktu s duchovným svetom. Postihnutí zažívajú neprimeranú úzkosť aj keď si uvedomujú, že ich strach je iracionálny. Ich strach je väčšinou zakotvený v poverách a preto môžu ľahko uveriť tomu, že pri rozbitom zrkadle budú mať smolu alebo tomu, že ich pohľad do zrkadla spojí s nadprirodzeným svetom vo vnútri skla.

 

 1. Penterafóbia – strach zo svokry

5

Zo všetkých fóbii v zozname je pravdepodobne práve penterafóbia tou najčastejšou. Tak ako je uvedené vyššie – je to strach zo svokry. Pravdepodobne väčšina manželov v tej či onej dobe trpí týmto strachom. Tento strach je v západnom svete tak bežný, že sa veľmi často objavuje vo filmoch alebo iných formách zábavy. Zo všetkých možných liečení tejto poruchy sa zdá byť rozvod tým najpopulárnejším. Súvisiacou fóbiou s touto je aj novercafóbia, čo je strach z macochy.

9914 ľudí si prečítalo tento článok 2 ľudí práve dnes • Redakcia
    Redakcia
  Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
  Translate »