Top 10 najbezpečnejších krajín sveta

Mnoho ľudí cestovanie doslova miluje. Pre niekoho je to vášňou, koníčkom a niekto stále túži spoznávať nové a nové krajiny. Prinášame Vám preto zoznam 10 krajín, do ktorých sa bez obáv môžete vybrať na dovolenku či za iným turistickým účelom.

1. Island

,3

Najbezpečnejšou krajinou na svete je jednoznačne Island – krajina snehových vrcholov, horúcich jarí, nádherných ľadovcov a mrazivých hôr. Turisti sem prichádzajú obdivovať pokoj a čistotu miestnej prírody. Napriek tomu je Island považovaný za jednu z najrozvinutejších krajín po celom svete. S neuveriteľným príjmom na jedného obyvateľa je táto krajina najbohatším miestom ma svete. Na Island môžete prísť, usadiť sa a užívať si pokojný a ničím nerušený život. Sociálny systém spravodlivosti a vládna politika sú v tejto krajine špecialistami hodnotené na jednotku.

 

2. Nórsko

44

Druhou najbezpečnejšou krajinou je Nórsko. Je to skvelá krajina s vynikajúcim záznamom ľudského rešpektu a osobnej slobody. Ľudia milujú, keď sa v Nórsku môžu usadiť, alebo len tak navštíviť túto pokojnú a veľkolepú krajinu. Nízka kriminalita robí toto miesto ideálnym na život. So starostlivo udržiavanými mestami a dedinami, fascinujúcou krásou hôr a údolí je Nórsko ako raj na Zemi.

 

3. Dánsko

norsko

Dánsko nie len domovinou rodovej rovnosti a netolerancie voči porušovaniu ľudských práv. Vzhľadom k týmto kvalitám je táto krajina považovaná za tretiu najbezpečnejšiu na svete. Aj keď boli v Dánsku v minulosti útoky agresívnych ľudí, vďaka nízkej kriminalite si táto krajina stále drží tretie miesto v zozname.

 

4. Fínsko

finsko

Fínsko si drží štvrtú pozíciu vďaka veľkým bezpečnostným štandardom a vysoko kladnému vzťahu k demokracii. Občianska sloboda je tu považovaná za najvyššiu prioritu a na ľudské práve sa tu prikladá obrovský význam. Fínsko je výnimočnou krajinou s bohatým folklórom a skvelými tradíciami. Nádherná krajina a pútavé štruktúry robia túto bohatú krajinu ideálnym miestom na život alebo na strávenie dovolenky.

 

5. Rakúsko

rakusko

Rakúsko – naša susedná krajina. Hovorí sa, že ak by ste chceli hodnotiť krajiny podľa najvyššieho levelu bezpečnosti, Rakúsko by sa objavilo medzi prvými. Je to krajina hudby a kultúry a práve to ju robí pokojným miestom. Kochať sa môžme vrcholmi so snehovou čiapkou a rovnako aj sviežim zeleným terénom. Krajina ponúka naozaj majestátne historické miesta a obrovský rešpekt pre minulosť. Každoročne tu prichádzajú tisícky ľudí obdivovať veľkolepé sídla. Rakúsko je umiestnené na piatom mieste podľa bezpečnosti.

 

6. Švajčiarsko

svajciarsko

Myslíte si, že Švajčiarsko produkuje iba sveto-triedne hodinky a čokolády? V tejto krajine je toho omnoho viac. Švajčiarsko je šiestou najbezpečnejšou krajinou na svete vďaka dobrým zákonom a poriadku. Mestá ako Ženeva, Zurich a Bern sú najbezpečnejšími miestami na život. Ak si vyberiete Švajčiarsko ako krajinu na oddych, vychutnajte si neuveriteľne nádhernú prírodu a vysokú kvalitu života.

 

7. Nový Zéland

novy zeland

Pri tomto názve si mnohí z nás predstavia mimoriadne nádhernú krajinu, avšak nie je to len o tom. Vďaka multikultúrnej spoločnosti a ľudským hodnotám sa Nový Zéland stal siedmou najbezpečnejšou krajinou sveta. Milovníci prírody si túto krajinu chvália vďaka neporušenej kráse prírody. Aj napriek tomu Nový Zéland prináša vysoko modernizovaný životný štýl a neuveriteľný pokrok vďaka stabilnej politike a nízkym konfliktom.

 

8. Švédsko

svedsko

Na svete je iba zopár krajín, kde je veľký rešpekt voči ľudským právam, avšak Švédsko je jednou z nich. Je to kľudná a pokojná krajina s dych-vyrážajúcou prírodou. Je to neuveriteľný mix zachovanej prírodnej krásy a moderných miest s rušným životom. Napriek tomu, že je Švédsko veľkým vývozcom zbraní, experti hodnotia túto krajinu ôsmou priečkou v najbezpečnejších krajinách. Vďaka vysokému rešpektu individuálnych práv a nízkym percentom kriminality je táto krajina výberom mnohých turistov.

 

9. Singapur

singapur

Chcete nájsť krajinu, kde nie je typický zhon turistických atrakcií a ešte aj veľa dobrodružstva? Pravdepodobne neexistuje iná krajina okrem Singapuru, ktorá by spĺňala tieto náročné kritéria. Tento pokrokový štát je chvejúcim sa miestom s nádhernými záhradami a zábavou preplnenými miestnymi udalosťami. Odkedy sú pravidlá prísne, ľudia sa neodvážia porušiť zákon. Neuveriteľne nízka kriminalita a sociálne povedomie robia túto krajinu deviatou najbezpečnejšou na svete.

 

10. Kanada

kanada

S naozaj kozmopolitnou kultúrou hlavných mestečiek a miest, kde žijú viac ako dve tretiny obyvateľov, je Kanada rozhodne jedným z najbezpečnejších miest či už na dovolenku, alebo aj život. S pozoruhodnou podporou vlády k prisťahovaleckej politike sa Kanada môže pochváliť s úžasnou multikultúrnou spoločnosťou. Podľa štatistík je Kanada jednou najväčších krajín, kde je obrovská tolerancia k ľudským právam. Občania môžu pokračovať v ich tradičných vierovyznaniach a životnom štýle. Kriminalita je tu nízka a zákony spolu s poriadkami prísne. A práve to robí Kanadu jednou z najbezpečnejších krajín sveta.

10723 ľudí si prečítalo tento článok 3 ľudí práve dnes  • Redakcia
      Redakcia
    Internetový blog-magazín záhady.org vznikol 18. Januára 2014 pre všetkých, ktorý majú radi záhady novodobého sveta a aj celého vesmíru. Dočítate sa tu mimo iné aj o najnovších technológiách, ktoré hýbu svetom, paranormálnych javoch, venujeme sa fenoménu U.F.O a ešte omnoho viac. Podporte redakciu a odošlite aj vy tipy na témy, ktoré vás zaujímajú.
    Translate »